Five Elements je světově známá, 5 – hvězdičková, vegetariánská a RAW restaurace s resortem, kde se nejen dobře najíte, ale můžete zde podstoupit i léčení či různé balijské rituály. 

Celý komplex se nachází zhruba 30 minut od Ubudu a to uprostřed nádherné přírody. Často sem jezdí někteří z předních odborníků na RAW food stravování, jako je např. David Wolfe, Gabriel Cousens a Cherie Soria a další.

Fivelements-705 38635144 

Vize Five Elements:

Učit lásce a úctě k veškerému životu.

Mise Five Elements:

Chtějí vytvořit prostor pro transformaci života a lásky.

Základní hodnoty Five Elements:

Satja – pravda
Dharma – správné jednání
Prema – láska
Shanti – mír
Ahimsa – nenásilí
K’shma –  odpuštění

Raw food retreaty v restauraci Five Elements:

sakti_dining images (1)

Zde si můžete dopřát půl denní, 3 denní nebo 7 denní pobyt, kde vás naučí vše o raw food a také, jak si připravit ty nejvychytanější smoothie, RAW jídla či dezerty. Dopřejte si tedy luxusní kurz přímo s RAW CHEF kuchařem této luxusní restaurace.

Více informací o kurzech zde: RAW FOOD retreat

Ukázka jídel:

five-elements-spa-restaurant images (2)

Balijské rituály:

Hotel nabízí i mnoho rituálů, jako například:

AGNI HOTRA ritual – fire blessing ritual – rituál s ohněm

Oheň je jeden z pěti elementů, oheň představuje transformaci. Účast na tomto balijském riruálu požehnání vám umožní, abyste doslova nabídli své negativní myšlenky nebo nežádoucí energii ohni. Tímto se můžou očistit a přeměnit na pozitivní energii. Tento uzdravující rituál vám pomůže opustit vše straré a uvědomit své nové záměry a cíle. 

Rituál začíná meditací Agni hotra a zapálením slavnostního ohně při poslechu slavnostního kněze, který balijsky odříkává mantry, které vám mají přinést božské požehnání, zdraví a hojnost. Poté budete pozváni k účasti tím, že dáte tzv. obětinky v podobě zrn, čočky a jiných potravin do ohně. Tento starobylý rituál končí tichou meditací.

Water blessing ritual – rituál s posvátnou vodou

Bali je často označováno jako ostrov “svěcené vody”, protože zde najdete nespočet posvátných pramenů. Svěcená voda je tedy klíčovým prvkem v jejich čisticích obřadech. Voda je dalším z pěti elementů, představuje tok energie spojený s emocemi. Balijci věří, že tyto rituály pomáhají při očistě našeho těla na fyzické, emocionální a duchovní úrovni.

Rituál probíhá tak, že sedíte v jedné z posvátných prostor, kněz připraví svěcenou vodu a kadidlo a zároveň pronáší mantry ve starém sanskrtu. Za zpěvu manter budete vyzvání, abyste přijali tuto svěcenou vodu, což se provádí tím způsobem, že vám ji kněz lije přímo na hlavu a tělo. 

Moje zkušenost s vodním rituálem na Bali:

Rituál s vodou jsem na Bali podstoupila minulý rok v jednom chrámu. Bylo to opravdu velké množství vody, kterou na mě kněžka nalila. Stála jsem pod jejím vyvýšeným obřadním místem a držela se skály a měla jsem pocit, že se neudržím na nohách. Projížděly mnou silné energie až jsem měla pocit, že svoje tělo vůbec necítím a že jsem jen vibrace. Dala jsem si před obřadem velmi silné záměry a podle toho reakce mého těla i vypadala. Bylo to ale osvobozující, pročišťující a uvolňující, protože jsem při polívání i plakala. Po cca 10 minutách lití studené vody obřad zkončil a já jsem si pak užívala na sluníčku pocit naprostého uvolnění a puštění všech věcí, které mi už v životě nesloužily. Zbytek dne jsem byla hodně unavená a hlavně šťastná a vděčná za tuto úžasnou zkušenost.

Adresa: Jl. Raya Mambal, Banjar Barturning, Desa Mambal, Abiansemal, Kabupaten Badung, Bali

Web: www.fivelements.org