Green kokosový krém

Jeden z receptů, který vás překvapí jedinečnou chutí. Neucítíte v něm obsažené zelené potraviny, ale lahodnou chuť kokosové dužiny. Dokonalá možnost, jak si začlenit něco zeleného do vaší stravy.

Ingredience:

  • 400 gramů kokosové dužiny – Wild&Coco ji prodávají zamraženou po 400 gramových pytlíčkách a s kupónem RAWZUZKA máte u nich 100 Kč slevu při nákupu nad 500 Kč
  • 2 polévkové lžíce mladého ječmene, spiruliny nebo Elite Green Protein
  • 4 datle (může být i více dle toho, jak chcete krém sladký)
  • 250 ml filtrované vody (používám reverzní osmózu)

Postup:

Pokud budete mít kokosovou dužinu zamraženou, rozmrazte ji a vložte do mixéru. Přidejte vodu, datle a green potraviny a rozmixujte do hladkého krému. Vzniklý krém vložte do misky a můžete podávat.

Tip: 

Pokud tento krém nalijete na korpus dortu a necháte ho v lednici pár hodin, tak vám krásně ztuhne a můžete jej tedy použít jako dortovou zelenou náplň.

Proč kokosová dužina? 

Pro mě je to jedna z naprosto komplexních superfood potravin, kterou jsem používala už pro malého Nea v podobě prvních příkrmů cca od 13 měsíců. Do té doby jsem jej plně kojila. Kokos je od pradávna považován za superpotravinu. Legendy říkají, že bychom na světě přežili jen díky němu, kokosová voda je totiž svým složením velmi podobná krevní plazmě. Kokos hydratuje, regeneruje, dodává energii a je plný zdravých tuků, elektrolytů, vitamínů, minerálů i antioxidantů.


Můj mixér

Protože se mě hodně lidí ptá, jak je to s mixéry a který mixér používám na svých kurzech a doma, tak jsem se rozhodla, že sepíšu svoji zkušenost a doporučení na mixér. Byla to dlouhá cesta a spousta hledání, než jsem našla toho pravého… :)

Článek k přečtení na mém blogu zde: Vše o mixéru, který používám na všech svých kurzech, videoreceptech a doma

Mixér můžete zakoupit v mém e-shopu a k němu si vybrat jednu z mých RAW kuchařek ZDARMA.


Nejprodávanější na Love of Raw

2020-10-20T11:48:39+01:00
Přejít nahoru