Jahodovo-mátová RAW zmrzlina

Jahodová zmrzlina patří mezi naše nejoblíbenější a zaručeně bude vašim dětem chutnat. Náš malý Neo ji naprosto miluje, takže mi recept pomohl natočit a pak taky skoro celý sníst :)

Ingredience:

  • 2 na kolečka mražených banánů
  • velká hrst mražených jahod
  • čerstvá máta nebo třeba tymián, bazalka nebo skořice (může a nemusí být)

Postup:

Zamražte banány tak, že je nakrájíte na kolečka o cca 1,5 cm tloušťky. Banány budou zmražené cca po 3 hodinách. Nejlepší je mít banány namražené dopředu a vytáhnout je vždy, když si vzpomenete vy nebo vaše děti, že máte chuť na nějakou zmrzlinu. Takže moje rada zní, zamražte si dopředu několik balíčků banánů po cca 2 nakrájených banánech.

Jakmile budete připravovat zmrzlinu, tak jeden pytlík z banány vytáhněte z mrazáku a počkejte cca 5 minut než nakrájené banány trošičku povolí, ale opravdu jen malinko, pořád musí být hodně zmrzlé. Dobrá konzistence je ta, když je můžete maličko zmáčknout a nejsou jako kámen.

Jakmile budou banány připravené, vložte do mixéru zmražené jahody a na ně banány a začněte mixovat. Nejdříve na nejmenší otáčky. Použijte hned šťouchadlo, které prostrčte víkem od mixéru a pomožte směsi, aby se začala mixovat a postupně navyšujte otáčky a rychle šťouchejte a šťouchejte než se vyšlehá zmrzlina.

Pokud mixujete na mém Omniblendu či Vitamixu, snažte se opravdu co nejrychleji šťouchat, ať se vám směs nezahřeje. Jde o vysokorychlostní mixéry, takže vše máte rozmixované během chvilky. Ve videu uvidíte, jak se udělá po chvilce krásná vyšlehaná zmrzlina, kterou můžete hned podávat nebo si ji zamrazit a nechat na později. Pokud by se vám zmrzlina nepovedla a směs byste zahřáli, tak ji jednoduše dejte do krabičky a zamražte. Zmrzlinu budete mít později :)

Tip:

Do zmrzliny můžete před jejím vyšleháním přidat třeba ještě malou hrst strouhaného kokosu nebo úplně ke konci šlehání kousky 100% RAW čokolády či BIO a RAW  drcených kakaových bobů a vytvořit si tak křupavou jahodovou zmrzlinu s kousky čokolády.


Můj mixér

Protože se mě hodně lidí ptá, jak je to s mixéry a který mixér používám na svých kurzech a doma, tak jsem se rozhodla, že sepíšu svoji zkušenost a doporučení na mixér. Byla to dlouhá cesta a spousta hledání, než jsem našla toho pravého… :)

Článek k přečtení na mém blogu zde: Vše o mixéru, který používám na všech svých kurzech, videoreceptech a doma

Mixér můžete zakoupit v mém e-shopu a k němu si vybrat jednu z mých RAW kuchařek ZDARMA.


Nejprodávanější na Love of Raw

2018-12-21T06:47:35+01:00
Přejít nahoru