Naše tělo je tvořeno ze 2/3 vodou, tak se zkuste zamyslet, jakou vodu pijete a co si do těla skrze vodu přinášíte. A teď si představte, že budete pít skutečně čistou vodu :) Co to s Vaším tělem udělá?

Voda nám dává život. Voda vede elektřinu. Voda je univerzální superpočítač. Voda má paměť. Voda komunikuje. Voda má energii. Jde doslova o univerzální tekutý počítač. Voda je esencí života. Voda je balzám pro tělo a duši.
Voda přináší uvolnění a uzdravení tělu i duši. Voda nám dává energii a povzbuzuje nás. Voda dokáže léčit. Voda je posvátná. Voda je nenahraditelná. 

Málokdo si uvědomuje obrovský a neuvěřitelný význam vody v našem životě. Voda byla vždy uctívána a chována ve vážnosti jako zdroj a esence života. Voda je základní složkou buněk, tkání a všech tělních tekutin. Bez vody není život. Bez vody by nevyklíčilo žádné semínko, žádná rostlina by nemohla vyrůst, žádné zvíře by nemohlo žít, naše planeta by zůstala na věky holou skálou, pouští bez života. A hlavně neexistuje jediná tělesná funkce, která by nebyla závislá na vodě.

O vodě bylo provedeno mnoho vědeckých studií po celém světě jako ty např. tato:

Máte-li dvě sklenice vody a do jedné pošlete milující myšlenky a nenávistné do té druhé, tak je možné pozorovat pod mikroskopem nádhernou strukturu molekul vody u té, do které byly vyslány pozitivní slova a u té, kde negativní slova, můžete pozorovat roztříštěnou a škaredou strukturu molekul vody. Pokud by vás tato tématika zajímala více, tak si přečtěte knihy od vědce Masaru Emoto, kde uvidíte i vyfocené struktury vody. Voda tedy nese emoce, myšlenky, energii a data skrz čas a prostor.

Co je ale pro vás důležité je to, abyste se ujistili, že voda, kterou pijete je čistá a energeticky neponičená, jinak to bude mít následky na vaše zdraví. Existuje spousta věcí, které vodu ničí: bakterie, paraziti, jedy, těžké kovy a plasty.

 • V minulosti byla příroda čistá, voda, která vyvěrala z pramenů byla panensky dokonalá a léčivá. Dnes pijeme vodu z plastových lahví a ze starých zrezivělých trubek vystlaných slizem, plísněmi, bakteriemi, jedy a rezavými kovy.
 • Voda z plastových lahví to je jedno velké NE. Plast obsahuje estrogen, což vede k rakovině prsu a všem možným problémům. Také kazí chuť vody. Snažte si tedy vodu nosit s sebou ve skleněných lahvích.
 • Já osobně mám doma namontovaný 4 stupňovou filtraci vody na bázi REVERZNÍ OSMÓZY. Tento filtr je možné namontovat do jakékoli kuchyně s tím, že vedle klasického kohoutku budete mít ještě jeden – maličký, kterým pak teče reverzní osmóza a pod dřezem budete mít ve skříňce systém 4 stupňové filtrace. Je možné zakoupit i velké výdejníky vody s reverzní osmózou do firem. Pokud byste měli zájem o více informací, tak do domácností, tak do firem tyto výdejníky montujeme v rámci našeho rodinného Centra zdraví v Brně. A pokud byste chtěli vědět, jak je na tom vaše kohoutková voda, tak si zavolejte do centra zdraví a objednejte se na měření vody ZDARMA (při objednání uveďte kód: Love of Raw) – stačí, když donesete půl litr vaší kohoutkové vody a kolegyně vám udělají rozbor a řeknou plno dalších zajímavých informací – minimálně za ty informace to stojí. Prostě a jednoduše, prověřte si kvalitu vaší vody :) Uděláte pro svoje zdraví mnohem víc, než si dokážete představit:)
 • Spousta lidí mi říkalo, no ale přece kohoutková voda je v normě. Ach ty normy! Nenechte se zmást a ukolébat normami, normy čistoty kohoutkové vody v ČR jsou několikrát vyšší než normy v jiných státech EU.
 • Voda, která nám teče z kohoutku nám má sloužit jako pitná voda a přitom z 98 % slouží k očistě obydlí. Vodovodní voda je pod ochranou státu. Na druhou stranu, většina látek, které jsou ve vodě obsaženy zákony zcela ignorují. Bakterie, plísně a viry a další choroboplodné zárodky jsou nákladně ve vodárnách odfiltrovány, avšak mnoho dalších jich ve vodě zůstává. Kvalita vody v jednotlivých regionech je  velice rozdílná.
 • Nezapomeňte ale, že na dlouhé cestě do vašeho domova přijímá pak voda škodlivé látky z potrubí. Pokud bydlíte v domě, kde jsou olověné trubky, je klidně možné, že vaše pitná voda obsahuje množství olova, které překračuje mezní hodnotu. Ve zvýšené koncentraci se ve vodě často také vyskytuje měď. Vodovodní armatury a potrubí, vyrobené z olova, mědi a jiných materiálů, v nepatrných množstvích naši vodu neustále kontaminují.
 • Zákon o pitné vodě se týká pouze vody tekoucí z vodárny, niko-li z kohoutku! Voda navíc působí jako velice silné rozpouštědlo, které potrubí narušuje. Do pitné vody se dostávají rovněž azbestová vlákna, neboť potrubí z azbestového betonu, se dnes pomalu rozpadá. Uvolněné těžké kovy se pak ukládají především v mozku, kostech a střevech.
 • Také si uvědomte, že naše pole jsou ošetřována tunami pesticidů, herbicidů a fungicidů, které se dostávají do potravního řetězce. Tyto jedy se vsakují do půdy a pronikají do spodních vod. Do vody se také dostávají s lidskými výměšky i zbytky léků. Každoročně v záchodových mísách skončí tisíce tun prošlých léků a hormonálních preparátů.
 • Chlor je desinfekčním prostředkem, který se ale začal přidávat i do běžné vody, aby otrávil a zničil bakterie.  Protože se naše voda musí přivádět z čím dál větších vzdáleností, představují choroboplodné zárodky v potrubí vážný problém, který se řeší různými čistícími látkami. Chlór se v první světové válce používal k zabíjení lidí. Chlórem se vypalovaly vnitřnosti. Spousty vojáků a civilistů, kteří byli touto chemikálií jen lehce zasaženi, zůstaly natrvalo fyzickými troskami v důsledku poškození organismu. Nyní jsme pokročili. My to pijeme! Díky tomu do svého těla dostáváme další jed, který nám servíruje chemický průmysl ( a co teprve co máme v jídle za chemické koktejly? )

Reverzní osmóza – otázky a odpovědi:

Co si mám představit pod pojmem reverzní osmóza?

Laicky je možno si reversní osmózu představit tak, že pod tlakem protlačíme předčištěnou vodu skrz velmi jemné póry v membráně, póry jsou na mikroskopické úrovni a jsou menší, než látky ve vodě rozpuštěné a rozptýlené. Vodu protlačením skrz membránu tak vyčistíme na velmi vysokou úroveň. Následně je možno vodu opět remineralizovat, případně alkalizovat i jinak upravovat.

Vyplavuje reverzní osmóza minerály z těla?

Hlavní argument vnášený proti reverzní osmóze je, že vyplavuje minerály z těla. To je částečně pravda, ale ne ve smyslu, v jakém ji chápou její oponenti.

Reverzní osmóza má osobitou vlastnost. Chová se jako magnet, nabírá odmítnuté a nepoužitelné minerály a za pomoci krve a lymfy je odnáší do plic a ledvin k vyloučení z těla. Prohlášení o tom, že reverzní osmóza vyplavuje minerály, se nezakládají na skutečnosti. Nevyplavuje totiž minerály, které se staly součástí buněčné struktury. To dělat nemůže a nedělá. Sbírá a odstraňuje  pouze ty minerály, které byly odmítnuty nebo vyloučeny buňkami.

Výživné látky byste neměli hledat ve vodě. Voda je v těle potřebná jednoduše jako voda, ne jako zdroj náhodných nečistot, které nabrala země do nerostů.

Jak se reverzní osmóza liší od “běžného” vodního filtru?

Běžné vodní filtry odstraní z vody hmotné nečistoty jako např. sediment, chlór a organické látky. Reverzní osmóza, za použití polopropustné membrány, rovněž odstraní mimořádně vysoké procento rozpuštěných kontaminantů, které “běžnou filtrací” z vody neodstraníme. Jedná se např. o dusičnany, těžké kovy, anorganické nečistoty, hormony, apod…

Jak voda upravená formou reverzní osmózy chutná?

Voda upravená reverzní osmózou je vždy osvěžující, bez pachutí a zápachu.

Je možné nainstalovat reverzní osmózu do každé domácnosti?

Ano. 

Máte další otázky?

Pokud Vás zajímají další informace, tak se obraťte na moje kolegyně v našem Centru zdraví Brno a ony Vám vše vysvětlí.

Další zajímavosti o vodě:

Víte kolik procent těla tvoří voda? 

70 %

Znáte procentuální obsah vody v jednotlivých částech těla?

 • Zuby 10 %
 • Kosti 13 %
 • Chrupavka 55 %
 • Červené krvinky 68,7 %
 • Játra 71,5 %
 • Svalová tkáň 75 %
 • Slezina 75 %
 • Plíce 80 %
 • Mozek 80,5 %
 • Žluč 86 %
 • Plazma 90 %
 • Krev 90,7 %
 • Lymfa 94 %
 • Sliny 95,5 %
 • Trávící šťávy 95,5 %

Když si člověk uvědom, jak široce se voda podílí funkcích těla, měl by být naplněn posvátnou úctou.

Na vodě jsou závislé všechny procesy od zažívání a absorpce, až po využití výživných látek a vyměšování.

Uvažovali jste někdy nad tím, jakým způsobem jsou tedy extrahovány a distribuovány vitamíny, minerály, proteiny                 (aminokyseliny), uhlovodany, tuky a další základní látky?  Tělo totiž užívá vodu k tomu, aby tyto látky vyluhovala dopravila je na příslušné místo a tam je vydala ve správnou chvíli a v odpovídajícím množství. Voda do sebe také pojímá odpadní látky a toxiny, které si vyzvedne z buněk a pak je přepravuje do vylučovacích orgánů – střev, močového měchýře, plic a kůže – aby mohly být odstraněny.

Voda zároveň přináší potřebné látky a odplavuje přebytečné!

Víte, že?

 • Nervy potřebují dostatečné množství vody, aby mohly bezvadně a bez potíží fungovat.
 • Člověk má 15 miliard mozkových buněk, které se skládají z 70 % z vody.
 • Čistá voda a její správné množství pomáhá udržovat nízkou hladinu cholesterolu.
 • Více jak 50 % všech lidí západní civilizace trpí chronickou zácpou, což je další znak dehydratace.
 • Mnoho lidí také trpí ostrou, žiravou močí, což je způsobeno také nedostatkem vody.
 • Jsou-li tělní tkáně a buňky zásobovány správným množstvím vody, mohou se lépe bránit útokům virů.
 • Pokud ale tělní buňky trpí nedostatkem vody, uschnou a uvadnou a nejsou proti virům odolné.
 • Voda udržuje všechny výživné látky v rozpuštěném stavu a slouží jako jejich dopravní prostředek do nejrůznějších částí těla.
 • Čistá voda rozpouští jedy a tělesné zplodiny.
 • Lidé, kteří pijí čistou filtrovanou vodu, mají lepší krevní oběh.
 • Naše tělo potřebuje vodu, ale musí to být přírodně čistá voda, která je složena ze 100 % kyslíku a vodíku.
 • Čistou vodu lze získat dvěma způsoby – z čerstvé, organicky vypěstované zeleniny a ovoce a dále pomocí správné filtrace.
 • Lidské tělo potřebuje jako ,, přirozené rozpouštědlo ,, jen vodík a kyslík.
 • Většina vodních zdrojů obsahuje anorganické chemické látky, které tělo není schopno zpracovat.
 • Potrava a voda může vaše tělo vystavět nebo zničit!
 • Kornatění tepen a krevních cév začíná již dnem narození, neboť od tohoto okamžiku začínáme svému tělu dodávat anorganické chemikálie
 • Chcete-li mít dobře fungující mozek, nedopusťte, aby tepny vedoucí k mozku byly ucpány anorganickými látkami z vody, žádná jiná část těla nereaguje rychleji na špatnou výživu, než mozek.
 • V současné době je na trhu více než 12 000 chemikálií a 500 jich ročně přibývá.
 • Naše tělo se skládá z 70 % vody – neměli byste proto velmi pečlivě vybírat vodu, kterou pijete?
 • Začnete-li pít vodu, která bude plnit svoji přirozenou, nejdůležitější čistící funkci, nastane ve vás zázračná proměna.
 • Voda je pro tělo a duši nejblahodárnější životní elixír, jaký nám příroda nabízí.
 • Jiskřivá krása, mladistvý vzhled, pevná postava a životní síla – to všechno nám vodní živel může poskytnout

Moje zkušenost s reverzní osmózou:

Takto upravenou vodu piji už několik let, já i moje rodina a dokonce máme filtry namontované i v našich rodinných firmách, kde si zaměstnanci pak tuto vodu nosí v barelech domů. Když si zvyknete pít skutečně čistou vodu, už pak nechcete jinou a hlavně začnete z normální kohoutkové vody cítit vše, co obsahuje navíc. Já dokonce při čištění zubů, když si zapomenu dát do konvičky filtrovanou vodu, tak cítím chlór. Samozřejmě je to u každého doma jiné, ale voda z kohoutku vždy obsahuje mnoho látek, které by obsahovat neměla už jen tím, že projde potrubím, které obsahuje kdo ví co :) Ale je potřeba se přesvědčit, nechat si svoji kohoutkovou vodu změřit a hlavně reverzní osmózu ochutnat.

Když cestujeme po světě, tak je v Asii běžně možné zakoupit vodu upravenou reverzní osmózou :) A Singapur? Tam je skoro všude. Defakto většina Singapuru funguje na této filtrované vodě:)

Když jsem ji začala pít, tak jsem dokonce cítila, jak se čistím skrze ní a následně pak pot. Pot už mi dávno nesmrdí, ale tenkrát jsem to cítila hodně intenzivně.

Doporučuji tedy tento způsob na základě své zkušenosti a mnoha dalších lidí, kterým jsme již pomohli tuto otázku vyřešit.

Měření Vaší kohoutkové vody ZDARMA tedy provedeme v Centru zdraví Brno po zadání kódu: Love of Raw. Pokud Vás tyto informace zaujaly, tak si domluvte termín měření: www.centrumzdravibrno.cz