Přečtěte si o další očistě, kterou si každoročně dopřávám a která vám může ulevit od velkého množství problémů :)

 • Jelikož mám díky Centru zdraví, které jsme s kolegyněmi založily mnohaletou zkušenost a vím, co dokáží parazitální očisty, tak jsme se rozhodla napsat tento článek a vzbudit ve vás minimálně chuť po informacích :)
 • Ano, máme parazity. Je prakticky nemožné se s nimi nesetkat. Dokonce i zdraví lidé je mají. Ve skutečnosti bychom vlastně ani nemohli žít bez miliard organismů, které v nás jsou. Důležité ale je, abyste se ujistili, že dobré je v převaze nad špatným a to špatné se nemnoží.
 • Je to možné zjistit jednoduchým vyšetřením – Oberon, které Vám prozradí stav parazitů, virů, plísní a bakterií ve vašem těle a ukáže, jak jsou na tom vaše orgány, jak z hlediska parazitů, tak energeticky. Tohle vyšetření provádí má kolegyně – expertka na parazity v našem Centru zdraví v Brně. Více informací o tomto vyšetření a dalších diagnostikách najdete na www.centrumzdravibrno.cz
 • Každý z nás potřebuje alespoň jednou do roka provést očistu od parazitů. Parazité jsou všude: na klikách, klávesnici, na toaletách, nákupních košících, na rukách lidí, za nehty, ve vodě, vzduchu, jídle, na domácích mazlíčcích, na zemi, atd.
 • Jakmile jsou ve vás a vy máte v sobě podmínky proto, aby se vám namnožili, tak se množí a množí a můžou vám způsobit nemalé zdravotní problémy, které nemůžete dlouhodobě vyřešit. Škrkavky mohou naklást až 300 000 vajíček za den! tasemnice mohou narůst do délky až 9 metrů. Jednobuněčné améby se dostávají do vašeho mozku a orgánů.
 • Parazité někdy sní více jídla než my sami polkneme! Pak to vše vykálí do vašeho krevního řečiště, plic, orgánů a vy onemocníte. Parazité proto mohou být opravdu příčinou mnoha záhadných onemocnění.
 • Nikdy se nezbavíte všech parazitů samozřejmě. Mnoho z nich je užitečných, jsou to malí popeláři, uklízejí naši nekvalitní potravu. problém nastane tehdy, když je odpadu mnoho a oni se začnou množit. Milují hlen a nekvalitní jídlo, čokoládu, sirupy, ovoce, sacharidy a ostatní sladkosti stejně tak jako vy. Cokoli chutná vám, chutná jim i jim.
 • Býváte hodně unavení? Necítíte se tak úplně dobře? Míváte chuť na jídla, o kterých víte, že vám škodí? Jste podráždění? Máte křeče? Nadýmání? Plynatost? Pořád máte hlad? Máte bolavé ztuhlé klouby? Problémy s dýcháním? Svědění? Zamlženou paměť? Ano, to vše mohou způsobovat parazité. Naše těla jsou živnou půdou pro bakterie, kvasinky, plísně, viry a parazity.

Ale vaření parazity přeci zabíjí?

Ironií je, že vařené jídlo sice parazity neobsahuje, ale ŽIVÍ je :)

Jíte sushi?

Tak 2,5 cm2 syrového masa jako je sushi může obsahovat až 10 000 vajíček a larev parazitů. Ne všichni parazité jsou velcí červi, mnozí jsou tak nepatrní, že je ani nepostřehnete. Tito tvorové jsou všude v nás: v krvi, v orgánech, často úplně ucpávají náš trávící systém, že je velmi obtížné, aby jídlo a výkaly vůbec střevy prošly.

Věděli jste, že třetina vašich výkalů není vaše?

Je to tak, jde o výkaly červů! Tyto potvůrky jí jako divé, a proto ve vás kálí a tyto nechutné věci se dostávají do vaší krve, lymfy a dokonce i do vašeho mozku. No a nyní víte, proč se můžete cítit tak unavení a pomalí. tyto toxiny mohou mít vliv na vaši centrální nervovou soustavu.

Věděli jste, že třeba motolice jaterní, může vést k rakovině?

Pusinkujete či spíte se svými domácími mazlíčky?

Co Vám proti parazitům může dále pomoci:

 • Čerstvý česnek – jezte hodně čerstvého česneku – ten je schopen zpomalit a zabít přes 60 druhů plísní a 20 druhů bakterií, stejně jako některé silné viry. Zvládá také hubit parazity a zamezit sekundárním plísňovým infekcím, Má antioxidační schopnosti, chrání proti oxidaci způsobené toxiny parazitů.
 • Okurky – parazité nesnášejí okurkovou šťávu, okurka např. obsahuje enzymy, které hubí tasemnice.
 • Zelená papája – je plná enzymů, rozpuští proteiny ( parazité jsou proteiny) a hlavně jsou účinná semínka papáji, která vypadají jako kuličky pepře.
 • Vodní meloun se semínky – semínka obsahují silně účinné látky.
 • Hřebíček – obsahuje nejvlivnější desinfekční prostředek v říši bylin známý jako eugenol. Obsahuje též kariofel, což je antimikrobální činidlo. Tyto složky cestují krevním řečištěm a zabíjí mikroskopické parazity, jejich larvy a vajíčka. Je vysoce účinný při hubení malárie, tuberkolózy, cholery, svrabu, parazitů, virů, bakterií a plísní, včetně candidy. Ničí také všechny druhy shigell, stafilokoků a streptokoků.
 • Muškátový oříšek – obsahuje Eugenol, účinného zabijáka larev a vajíček parazitů.
 • Kurkuma – je účinná v boji proti rakovině, protizánětlivá, hojivá, vypuzuje červy a pročišťuje tělo a je to jedna z nejmocnějších bylin používaných v áyurvédě. Existuje skvělá kniha o tomto koření: KURKUMA – Ájurvédské koření života – Prashanti de Jager MSc.
 • Kayenský pepř – ničí plísně a parazity. Zvyšuje cirkulaci a zdraví, zvyšuje účinnost dalších bylin.
 • Zázvor – zvyšuje cirkulaci a pomáhá při všech zažívacích problémech, je vhodný na plynatost a nevolnost spojenou s odumíráním parazitů.

Pokud se rozhodnete pro tento typ detoxikace:

 • Nechejte si nejdříve opravdu poradit a zkonzultujte postup očisty (např. www.cenrumzdravibrno.cz)
 • Zvolte si vysoce účinný bylinný přípravek (např. SRAM nebo tinktura CLARKIA)
 • V průběhu očisty provádějte klystýry – čistěte střeva a vyplachujte mrtvé parazity.
 • Během očisty berte nějaký druh vlákniny, probiotika a také enzymy. Enzymy obsahují vysoké množství proteázy (která tráví bílkoviny, parazité, bakterie a viry jsou bílkoviny). Nepoužívejte je pokud máte vředy, také by se neměly užívat po dlouhou dobu, jinak si vaše tělo přestane zvykat.

Můj TIP:

Na každoroční očistu proti parazitům můžete využít třeba i bylinnou detoxikační kúru SCRAM. Je to vysoce účinný produkt. Já si vždy udělám jednou a dvakrát tuto kůru za rok.

SCRAM™

Je přípravek proti parazitům uvnitř vašeho těla. Scram napomáhá ničení parazitů a jejich zárodků a navíc kontroluje reakce při likvidaci parazitů a mikrobů. Obsahuje byliny, které byly testovány v průběhu času v tradičních medicínách – černý ořech, hřebíček a pelyněk pro zničení nepříznivých organizmů. Navíc je ještě přidaný výtažek ze semen ostropestřce a peruánské byliny Chanca Piedra pro podporu jater a enzymy (amyláza, celuláza, lipáza, proteáza).

Více informací a možnost zakoupení zde: www.vitalvibe.cz

nebo

Tinktura Clarkia

Je směsí tinktury z Ořešáku amerického, výluhu z hřebíčkovce kořenného a pelyňku. Jedná se o přesné složení, které Dr.Clarková doporučuje pro očistu zažívacího ústrojí od parazitární zátěže.

Dr.Hulda Clarková zdůrazňovala udržování vnitřního prostředí v harmonii a kladla důraz hlavně na prevenci proti přemnožení parazitů jak velkých, tak těch mikroskopických. Clarkia by se měla užívat 2 x ročně. Tinktura se vyrábí komplikovaným výrobním způsobem hlubokého zmrazování. Použité suroviny nebyly jakýmkoliv způsobem znečištěny či průmyslově hnojeny.

Možnost zakoupení v Centru zdraví Brno nebo kdekoli na internetu :)