Tahle metoda je naprosto skvělá, používá se v alternativních klinikách na celém světě a pomůže vám tělo odkyselit velmi rychle a to přes váš největší detoxikační orgán – kůži :)Když můj otec onemocněl rakovinou prostaty a rozhodl se nejít cestou chemoterapie a cestou navrhovanou lékaři, tak se vydal cestou půstu, živé stravy, klystýrů a odkyselujících koupelí a samozřejmě i cestou očisty na duchovní úrovni. Vše zafungovalo a naše rodinná zkušenost s těmito koupeli přerostla v to, že teď v rámci naší rodinné firmy vyvíjíme vlastní zásaditou směs do koupelí, abychom toto poznání mohli šířit dál :) Jsme prostě nadšenci do detoxikací a všeho, co se zdravím souvisí a nadšeně to každý svým způsobem sdílíme dál (já přes web Love of Raw a moje živé kurzy, e-booky a ONLINE RAW KURZ, můj bratranec přes svoje Centrum zdraví v Blansku, bratr přes svůj e-shop s mixéry, odšťavňovači a sušičkami www.rawcub.cz, otec přes Centrum zdraví v Brně – www.centrumzdravibrno.cz a můj přítel přes dovoz těch nejčistějších BIO a RAW POTRAVIN – www.vitalvibe.cz ) To jsme ale rodinka, co? :)

Pokud tedy chcete začít s uzdravováním, tak je potřeba se zbavit toxinů a kyselin.

 • Kůže je mohutný detoxikační orgán. Je schopná propouštět do krevního oběhu většinu látek, které ji dodáme formou kosmetiky, mycího prostředku nebo koupele. Je naprosto bláhové si myslet, že nezáleží na tom, v čem se myjeme, koupeme nebo jakou kosmetickou pleť ošetříme. O zcela přírodní kosmetice si pak přečtěte v mém článku zde: Živá (RAW) může být i kosmetika.
 • Většina kosmetiky totiž obsahuje jedovaté látky, které do sebe každodenně díky tomu dostáváte. Zamyslete se i nad tím v čem umýváte nádobí,domácnost, perete a jaké používáte mýdlo na ruce a co si dáváte do vany, když se koupete. Vše jde přes vaši kůži do vašeho těla. Pro mě už je třeba naprosto nemožné vykopat se ve veřejném bazénu napuštěném chemií a chlórem. Od určité doby, kdy jsem prošla mnoha detoxikacemi jsem začala cítit negativní účinky chemických roztoků ve vodě tak silně, že jsem přestala bazény a koupaliště navštěvovat.
 • Kůže je schopna vyloučit velkou spoustu odpadu z těla, pokud ji správně stimulujeme. Zásaditá koupel je pro tělo skutečný balzám. Kůže může vstřebávat zásady, ale také může tělo zbavovat jedů, kyselin a těžkých kovů. Důležité je, jakou kvalitu zásadité soli použijeme, jak budeme koupel provádět, jak dluoho, jak často, při jaké teplotě, zda budeme kůži stimulovat kartáčováním.

Zde jsou obecné zásady, které je potřeba dodržovat pro maximální efekt zásadité celotělové koupele:

 • Koupejte se minimálně 90 minut, nejlépe však déle jak 90 minut, kratší koupel nemá z hlediska detoxikace žádný smyl.
 • Zhruba každých 20 minut proveďte kartáčování celého těla směrem k močovému měchýři. Čím vícekrát to zvládnete tím lépe.
 • Koupejte se vodě, která má teplotu těla, ne více (ideálně 26 – 37 stupňů Celsia), jelikož tělo při této teplotě nejlépe vylučuje kyseliny a jedy
 • Koupejte se pravidelně a co nejčastěji nebo jak vám to bude příjemné, na začátku budete po koupelích tak unavení, že zvládnete udělat jen pár kroků do postele a budete spát déle než obvykle.
 • Nejprve napusťte vanu a poté nasypte sůl nebo zásaditou směs a rozpusťte ji.
 • Po koupeli se neoplachujte vodou, nepoužívejte žádný sprchový gel ani tělové mléko.
 • Nejlepší je, abyste si změřili pH vody před nasypáním soli, pak po jejím rozpuštění a pak po vašem koupání. Nejlepší a nejpřesnější je digitální pH metr nebo si kupte jen obyčejné lakmusové papírky na měření pH.
 • Můj otec si v době, kdy měl rakovinu dělal opravdu velmi dlouhé 3 – 5 hodinové koupele a jeho zkušenost byla taková, že mu ani nevystydla voda. Neustále se pak vlastně dohřívala uvolňujícími se kyselinami z jeho těla. Když si změřil po tak dlouhých koupelích pH vody, tak kleslo třeba až na úroveň 5 pH.
 • Ale vždy respektujte svoje a tělo, když ze začátku nevydržíte delší čas, tak prostě buďte ve vaně dobu, která je vám příjemná a postupně si koupele prodlužujte. Na začátku na vás budou působit velmi únavně i kratší koupele, pokud jste hodně zakyselení, takže tohle vše berte jako informace, motivaci a inspiraci. Vy jste jedineční a vaše tělo bude přesně vědět, kdy má dost. Jen ho prosím poslechněte a nejděte skrze nepříjemné pocity. Nikdo vám neřekne, co je pro vás nejlepší, ani já a ani nikdo jiný. jste to vy:)
 • Důležité je, aby měla voda ve vaně pH 8,5, aby mohlo dojít po delší koupeli k osmóze a mohly se začít uvolňovat kyseliny z vašeho těla. Mnoho směsí má na obalu napsáno, že stačí do koupele přidat 3 polévkové lžíce a je to, ale není tomu tak. Schválně si to proměřte, protože mnoho návodů uvádí, že stačí třeba 3 polévkové lžíce na celou vanu, abyste dosáhli zásadité koupele, ale není tomu tak. Takže pokud řešíte zdravotní problémy nebo se chcete vážně detoxikovat, tak si tohle pohlídejte. A´t vám to funguje:)
 • Kyseliny z těla se začnou obecně uvolňovat po těch 90 minutách, ale každé tělo je jiné a věřím, že i pro 60 minutách se vám část kyselin uvolní. Můžete si to pak po koupeli změřit.

koupel 2 koupel 1 koupel 3 tehotne koupel

TIP:

 • Ve dnech, kdy si nebudete dávat celotělovou koupel, tak ji dopřejte svým chodidlům. Přes chodidla jste schopni vypustit také hodně kyselin a výhodou je to, že tuto koupel můžete provádět i v práci za pracovním stolem, u počítače, u televize, při čtení své oblíbené knihy, na zahrádce. Ve vodě teplé 38 – 40 stupňů Celsia rozpusťte zásaditou sůl (zkuste třeba  1 – 2 – 4 polévkové lžíce a proměřte si pH – záleží na tom, jakou sůl a značku si vyberete).
 • Doba koupele by rozhodně neměla být kratší než 40 minut.
 • Lidská chodidla a nohy mají obecně obrovské množství pórů, nervových zakončení a reflexních bodů, skrze které můžeme energeticky stimulovat naše detoxikační orgány.

MOJE ZKUŠENOST:

 • Když jsem začala se zásaditými koupelemi, tak jsem si je dělala opravdu skoro každý den či obden po dobu 14 dní.
 • Po každé koupeli jsem se cítila tak, že jsem měla pocit, že ani nevylezu z vany a nedojdu do postele, jak jsem byla unavená. Poté jsem spala až do rána a to třeba i deset hodin. Cítila jsem, jak to bylo pro tělo náročné, takže jsem zvládala maximálně 1,5 hodinu ve vaně.
 • Po cca 14 dnech se ale začalo dít to, že jsem po 2 hodinách ve vaně měla tolik energie, že bych ji mohla rozdávat, takže se mi děl naprostý opak. Nemohla jsem usnout a tak jsem si tvořila svoje e-booky až do brzkých ranních hodin. Někdy i do čtyř do rána. Moje tělo po pročištění bylo totálně zenergetizované.
 • Na tyto koupele jsem tenkrát používala vždy 1 kg koupelové himalájské soli, neměla jsem tenkrát žádnou zásaditou směs. Takže jsem vždy do vany nasypala jedno kg himalájské soli CEREUS – www.cereus.cz do napuštěné vany a nechala rozpustit.
 • Tento údaj, jak si vytvořit osmotickou koupele,  najdete i na obale jejich koupelových solí. V případě, že chcete dosáhnout osmotického efektu, tak je potřeba na 100 – 120 l vody (tedy jedna koupel) nasypat do vany 1 kg soli. Při osmóze tělo začne uvolňovat škodlivé látky do koupele a současně kůží vstřebává minerální látky ze solanky a dochází k odkyselení těla a přináší nejvyšší stupeň uvolnění blížící se stavu embrya v plodové vodě.
 • Himalájské koupelové soli najdete u Cereus v mnoha variantách. Buď čistě přírodní nebo s růží, levandulí, měsíčkem, heřmánkem, meduňkou, dubovou kůrou, rozmarýnou nebo konopím.

sůl 2 sul 3 sůl 4 himalájskáý sůl

Zásaditá péče o tělo nastávajících maminek:

 • Těhotné ženy se potýkají se specifickými problémy. Díky tomu, že během těhotenství nemáte menstruaci, tak tělo ztratí jednu z přirozených cest, jak se zbavit kyselin. Proto tolik těhotných trpí různými obtížemi z překyselení jako jsou otoky, potíže s pletí, potíže s tlakem, zbytečný nárůst tukových zásob atd.
 • Těhotná maminka nemůže použít detoxikační běžné techniky, protože v těhotenství je mnoho takových procedur tabu. Řešením jsou celotělové koupele v zásadité soli, koupele chodidel, zábaly nohou a  zásadité masky na obličej.

Více se dočtete v mém článku zde: Zásadité koupele pro těhotné – to nejlepší pro odvod kyselin z těla během těhotenství.