Kokosový raffaello krém

Naprosto jednoduchý recept, který vás svojí chutí opravdu překvapí. Já mu říkám raffaello krém a je to jeden z nejlahodnějších krémů, které znám.

Ingredience:

  • 400 gramů kokosové dužiny – Wild&Coco ji prodávají zamraženou po 400 gramových pytlíčkách a s kupónem RAWZUZKA máte u nich 100 Kč slevu při nákupu nad 500 Kč
  • 150 gramů bio strouhaného kokosu (u Wild&Coco jej mají dokonce i v luxusní RAW kvalitě)
  • 2 polévkové lžíce bio javorového sirupu
  • 250 ml filtrované vody (používám reverzní osmózu)

Postup:

Pokud budete mít kokosovou dužinu zamraženou, rozmrazte ji a vložte do mixéru. Přidejte vodu, 2 lžíce javorového sirupu a rozmixujte do hladkého krému. Javorový sirup můžete přidat až poté, co umixujete kokosovou dužinu s vodou, pokud by se vám krém nezdál dost sladký. Nebo jej můžete nalít přímo až na krém před konzumací. Krém je výborný i bez sladidla, ale s javorovým sirupem dostane ještě trošku jiný a úžasný nádech.

Vzniklý krém vložte do mísy a přidejte strouhaný kokos. Doporučuji nějaký opravdu v BIO kvalitě. Takový strouhaný kokos je šťavnatý a není úplně vysušený. Kokos vmíchejte do krému a můžete krém podávat. Přidat můžete i nějaké čerstvé ovoce.

Tip: 

Pokud tento krém nalijete na korpus dortu a necháte ho v lednici pár hodin, tak vám krém krásně ztuhne a můžete jej tedy použít jako dortovou náplň.

Proč kokosová dužina? 

Pro mě je to jedna z naprosto komplexních superfood potravin, kterou jsem používala už pro malého Nea v podobě prvních příkrmů cca od 13 měsíců. Do té doby jsem jej plně kojila. Kokos je od pradávna považován za superpotravinu. Legendy říkají, že bychom na světě přežili jen díky němu, kokosová voda je totiž svým složením velmi podobná krevní plazmě. Kokos hydratuje, regeneruje, dodává energii a je plný zdravých tuků, elektrolytů, vitamínů, minerálů i antioxidantů.


Můj mixér

Protože se mě hodně lidí ptá, jak je to s mixéry a který mixér používám na svých kurzech a doma, tak jsem se rozhodla, že sepíšu svoji zkušenost a doporučení na mixér. Byla to dlouhá cesta a spousta hledání, než jsem našla toho pravého… :)

Článek k přečtení na mém blogu zde: Vše o mixéru, který používám na všech svých kurzech, videoreceptech a doma

Mixér můžete zakoupit v mém e-shopu a k němu si vybrat jednu z mých RAW kuchařek ZDARMA.


Nejprodávanější na Love of Raw

2020-10-20T11:48:53+01:00
Přejít nahoru