Jsem moc vděčná Zuzce Lužné za přijetí do zdravého, chutného a energií nabitého světa.

Chvíli jsem přemýšlela, k čemu přesně se vyjádřit na téma RAW food. Pro mě byl zcela jistě nejosobnější zážitek z individuálního kurzu. Je to ideální pokud už člověk má sebe menší tušení o tom co vlastně pojem raw food znamená, ale neví si rady,  jak do toho hlouběji proniknout.

Na kurzu jsme byli společně s manželem, který měl poměrně větší skepsi a nedůvěru než já k tomu, že jíst zdravě neznamená jen dát si večer místo chleba se salámem třeba okurek ale hlavně v to, že je vůbec možné se zeleninou nebo ovocem tvořit úžasné variace jídel. Nicméně už po milém uvítání a neskutečně příjemné atmosféře plné pozitivní energie z nás začal pozvolna opadávat oblak zavedených stravovacích návyků.

Čím více receptů jsme zkoušeli tím nadšenější jsme byli. A když si můj milovaný manžel, který by nejraději zajídal kačenu kuřetem, přidal syrovou cuketu namazanou avokádovou pomazánkou šla jsem do kolen. O tom, že jsem si v kuchyni poprvé připadala jako úplný nováček raději ani nedýchám.

 Zamilovala jsem tu neskutečnou rozmanitost a jednoduchost v jednom. Přesvědčila jsem se o tom, že “vaření” oběda nemusí trvat dvě hodiny a přece bude všem chutnat a že jíst zdravě neznamená jen dát si občas zeleninový salát protože nic jiného se vymyslet nedá. Během odpoledního kurzu jsme zvládli probrat jednodušší recepty jako například zelené smoothie ze salátu, k těm složitějším jako avokádová pomazánka až po kulinářské umění jako jsou cuketové špagety nebo meruňkové knedlíky.

 Krásně jsme si u toho popovídali i o tom, proč jíst právě hodně zeleného a co a jak prospívá našemu organismu. Ochutnali jsem i spoustu dalších dobrot a odcházeli opravdu nacpaní. :-)

Jsem vděčná Zuzce Lužné za přijetí nás do světa zdravého, chutného a nabitého energií.
Kurzy RAW food můžu jen vřele doporučit.
Lucie Budjanská

11994439_10205039665334278_344447297_n