Magnetoterapií se zabývám již 10 let, vedla jsem naši rodinnou firmu a doteď se starám o projekt, kde tato metoda pomáhá postiženým dětem, vozíčkářům i sportovcům.

Zároveň se snažíme skrz projekt Vitalvibe Longevity šířit magnetoterapii i jako skvělou podporu prevence, vitality a dlouhověkosti. A zároveň ji ještě více dostat mezi sportovce pro lepší regeneraci mezi tréninky nebo po zraněních.

 • Naše rodinná firma už více než 20 let vyrábí přístroje, které vytvářejí vysoce léčebné pulzní magnetické pole. Tato metoda je běžně používána v lázních, léčebnách a nemocnicích, což je skvělé, že i něco na přírodní bázi tyto instituce využívají:) Ty stejné přístroje, pak můžete mít i doma pro domácí léčbu, regeneraci a detoxikaci :)
 • Možná tuto metodu znáte, jmenuje se magnetoterapie, ale asi už tak nevíte, jak se dá použít a jak může pomoci třeba vám.
 • Magnetoterapie je na rozdíl od používání léků nenávyková a vysoce bezpečná fyzikální metoda, která neslouží pouze k léčení následků chorob, ale i k jejich předcházení.
 • Podstatou pozitivních účinků pulzní magnetoterapie je urychlení látkové výměny a nastartování regenerace organismu na buněčné úrovni. Během používání magnetoterapie dochází ve tkáních ke zvýšení přísunu kyslíku a živin a k lepšímu odvádění zplodin metabolismu, což je výchozí podmínkou všech ozdravných procesů a detoxikace.
 • Lidstvo již více než tři tisíce let zná blahodárné působení magnetického pole a po stejnou dobu je i intenzivně využívá.
 • Za ta léta, co jsem v rámci mého projektu Renaissance zaměřenému na pomoc postiženým lidem v institucích nebo rodinám s postiženými dětmi a vozíčkářům, viděla, jak magnetoterapie dokáže uvolnit dětem spasmy (křeče v ručičkách), rozhýbat vozíčkářům peristaltiku střev, odstranit jim chronické bolesti zad, kterými vozíčkáři velmi často trpí a berou velké množství prášků proti bolesti, tak jsem zapáleně šířila informace dál, natáčela jsem a stříhala videa o magnetoterapie, sháněla sponzory na magnetoterapii a vedla i zahraniční obchod.
 • Pak přišla rakovina otce a jeho vyléčení zcela přírodní cestou, založení Center zdraví a šíření dalších informací o živé a přirozené stravě prostřednictvím mých živých kurzů, kompletního online RAW FOOD kurzu, e-booků a tištěných knih. O sponzorský projekt se starám dál a jsem ráda, že stále pomáhá velkému množství lidí.

Jak magnetoterapie vlastně funguje?

 • Bez magnetického pole Země by naše buňky nefungovaly a nedocházelo by k metabolickým pochodům. Bohužel dochází v současné době k odclonění přirozeného magnetického pole Země. Je to i jeden z důvodů, proč je nám tak dobře v přírodě a proč se nám spí lépe na chalupě u babičky než ve městě. Přemýšleli jste o tom? Ano jste tam blíže přírodě a nepůsobí na vás tolik elektrosmogu a škodlivých vlivů a cítíte více přírodu – tedy magnetické pole Země.
 • K životu tedy potřebujeme vodu, vzduch, stravu a magnetické pole Země.
 • Magnetoterapie je doslova kouzelná v tom, že pracuje na buněčné úrovni. Dokáže po 20 minutách terapie nastavit správné fungování buněk, regeneraci, prokrvení, uvolnění atd. Magnetoterapie umí proniknout nejen tkáněmi, ale i kostmi a orgány. Umí tedy léčit a hojit i po těžkých autonehodách a jiných úrazech. Je to skvělý multifunkční pomocník.
 • Každá nemoc je vlastně vždy nemocí buněk. Na mnoha školeních, které jsem ohledně magnetoterapie organizovala, nám vždy pan doktor vysvětloval, že pokud máme nějaký zdravotní problém, tak je tento problém vždy problémem na úrovni buněk v tom smyslu, že buňky v daném místě, orgánu či kosti nepulzují tak jak mají. Neprobíhá v nich správný metabolismus. Zkrátka se v nich hromadí odpadní materiál a živiny jdou hůře dovnitř. A jsou jakoby líné. Pracují třena na 10 – 30 %. A co udělá magnetoterapie? Jednoduše je rozkmitá a metabolismus buněk začne opět fungovat (živiny se dostanou dovnitř, odpadní látky ven), dle závažnosti choroby vydrží tento stav buněk třeba i 5 – 8 hodin a tím pádem je nastaven proces samoléčení organismu, kterému tímto pomůžeme.
 • Co je ale potřeba udělat, aby tato metoda fungovala je její pravidelná aplikace třeba i 2 – 3 denně dle toho, co za zdravotní problém řešíte. Buňky se totiž po nějaké době začnou zase vracet do svého líného nastavení a je potřeba je znovu zaktivovat.
 • Abychom dosáhli výrazného a trvalého zlepšení zdravotního stavu, nestačí pouhých deset aplikací, kterých se vám většinou na rehabilitaci dostane. Přeci jen zdravotní problémy vznikají někdy i mnoho let. Celosvětovým trendem je tedy přechod k domácí léčbě pulzní magnetoterapií a moderní, snadno ovladatelné a cenově dostupné přístroje to dnes již plně umožňují, takže magnetoterapii pak může využívat celé rodina:)

 

Co jsem díky své 10 leté zkušenosti s magnetoterapií zažila

Vozíčkáři

 • Každý den mají chronické bolesti sad, berou dost léků, díky magnetoterapii zůstali někteří zcela bez léků proti bolesti.
 • Mají problém s vyprazdňováním (nehýbou se, střeva jsou neustále zmáčklá) – magnetoterapie jim dokáže rozpohybovat střeva a zažívání
 • Magnetoterapie jim vlastně nahrazuje určitým způsobem pohyb, jelikož jim prokrví části těla, kterými nepohybují, uvolní napětí v těle, prokrví orgány a regeneruje a okysličí celé tělo.

Postižené děti

 • Magnetoterapie dokáže skvěle uvolnit spasmy před cvičením (Vojtova metoda) a tak je cvičení mnohem účinnější a pro dítě i rodiče pohodlnější.
 • Některé děti, které měli spasmatické ručičky, začaly díky magnetoterapii kreslit obrázky, protože najednou dokázali držet tužku, je to maličkost, co? Ale víte, co to pro děti znamená, že si můžou kreslit? Já jsem byla a jsem z toho pořád dojatá, co se vlastně díky projektu povedlo:)
 • Zlepšení pohyblivosti, některé děti, které mohly vstát z vozíku a nějakou dobu stát, tak po týdnech aplikace začaly třeba i chodit do schodů.
 • Odstranění bolesti po operacích či v případech, kdy třeba nějaké výrůstky tlačí na nervy. Zde je video, které jsem natočila ve škole pro postižené děti v Brně. Byla jsem tam natáčet video s fyzioterapeutkou a tato holčička s postižením končetiny chtěla světu sdělit, že může díky magnetoterapii fungovat bez bolesti. Většinou se všichni báli mluvit na kameru, ale ona si to sama vyžádala:) Tak jsme natočili krátké video:)

Cukrovkáři

 • Magnetoterapie dokáže dostat krev do těch nejjemnějších vlásečnic a kapilár, tím pádem prokrvit tkáň, přivést kyslík a tak dokáže zachránit i třeba prsty u nohou před uříznutím. Jak se říká, kde je krev, tam je život a tady to platí dvojnásob. Tkáň neuhnije a prsty se zachrání.

Ženy

 • Magnetoterapie dokáže pomoci při zánětu močové měchýře, hodně žen tento problém vyřeší jen aplikacemi magnetoterapie, pitím čajů a odkyselení bez jakýchkoli léků.
 • Magnetoterapie je skvělá i na odbourání celulitidy, celulitida je esteticko – kosmetický problém, způsobený postupnou ztrátou normálních fyziologických vlastností kůže a podkoží. Jejich jednotlivé vrstvy se vlivem stárnutí oslabují, pojivová tkáň a kolagen ztrácí svou pružnost, snižuje se látková výměna. Díky zpomalení metabolismu se začíná v tukových buňkách pojiva hromadit tuk a vytváří se shluky nabobtnalých buněk s vlastnostmi a strukturou odlišnými od okolní tkáně – pomerančová kůže. Dále se zpomaluje krevní mikrocirkulace a vázne lymfatický oběh v celé oblasti, takže značné množství odpadních látek zůstává neodstraněno. Tím se nastartuje bludný kruh, který neustále zhoršuje projevy celulitidy. Pulsní magnetoterapie dokáže tyto projevy velmi dobře zmírňovat. Její pravidelná aplikace urychlí metabolické pochody v buňkách a pomůže postupně “spálit” nahromaděný tuk. Výrazně se zvýší prokrvení v ošetřované oblasti a povzbudí se lymfatický oběh, takže odpadní látky jsou odstraňovány rychleji a ve větší míře. Je samozřejmě nezbytné dbát na správnou životosprávu a pravidelně sportovat, vhodné je také doplnit magnetoterapii lymfodrenáží a světloléčbou.
 • Magnetoterapie a ženský orgasmus. Magnetoterapie dokáže prokrvit na dost dlouhou dobu i naši sexuální oblast a ženy které nemohly, tak díky tomu mohou začít zažívat orgasmus nebo pokud s dosažením orgasmu nemají problém, tak se jim orgasmus zintenzivní :) Tohle je nádherný a skvělý benefit :)

Sportovci

 • Magnetoterapie je známá mezi velkým množstvím profesionálních vrcholových sportovců a to jak u nás, tak ve světě např. ji používá tenista Nadal a plno fotbalových týmů.
 • Magnetoterapie dokáže rychleji regenerovat tělo a odvádět kyselinu mléčnou z organismu, která se tím pádem neusadí v těle a sportovci tak můžou třeba i zvýšit počet tréninkových jednotek.
 • Magnetoterapie urychluje regeneraci svalové hmoty po extrémní zátěži. Díky zvýšenému prokrvení tkání dochází k lepšímu okysličení a to až o 200%.

Senioři

 • Věděli jste třeba, že artrózu 1,2, ale i 3.stupně je možné nejenom léčit, ale i vyléčit? Ano, doopravdy a to dlouhodobým užíváním magnetoterapie se chrupavka znovu obnoví a naroste. Pokud máte artrózu, tak běžný postup je ten, že vám doktoři řeknou, že teď se to už bude jen zhoršovat a že si pak počkáte na operaci a předepíšou vám něco na klouby, což rozhodně nezabere.

Hyperaktivní děti 

 • Magnetoterapie skvěle harmonizuje a vyrovnává. Ty, kteří potřebují spíše utlumit a zklidnit, tak ty krásně uklidní a ti, kteří potřebují dodat energii, tak těm energii dodá. Z projektu Renaissance mám velkou zkušenost s hyperaktivními dětmi, které magnetoterapie nádherně tyto děti zklidní.
Základní účinky této léčebné metody se tedy dají shrnout do několika oblastí:
 • urychlení regenerace buněk, detoxikace organismu
 • zmírnění bolestí (analgetický efekt)
 • rozšíření cév a zlepšení prokrvování exponované oblasti, stabilizace krevního tlaku
 • protizánětlivý, antirevmatický a protiotokový účinek
 • myorelaxace (uvolnění svalového ztuhnutí)
 • posílení kostní, vazivové a chrupavčité tkáně
 • snížení spotřeby léků
Seznam diagnóz, kde může magnetoterapie pomoci:
Absces Bartholiniho žláz Hypotyreóza Paradentóza
Alergická rýma CHOPN Parkinson
Algodysmenorea Chronická adnexitida Pásový opar (herpes zoster)
Alzheimer Chronická bronchitida Perforace rohovky
Amputační pahýly Involuce dělohy Polyradikuloneuritida
Angina Pectoris Ischemická choroba srdeční Popáleniny
Artritida Ischias Poranění končetin
Artróza Klimakterium Postižení periférních nervů
Arytmie Klíšťová encefalitida Ragády na bradavkách
Aseptické kostní nekrózy Léčba po operacích varixů Refluxní esofagitida
Atrofie zrakového nervu Ledvinová kolika Sinusitida
Bederní páteř Lehká mozková dysfunkce Sklerodermie
Bechtěrev Lupénka (psoriáza) Skleróza
Bércové vředy Lymská borelióza Syndrom karpálního tunelu
Bronchiální astma Maniérův syndrom Tenisový loket
Bolesti zad Migréna Tinnitus
Crohnova choroba Mícha Ulcerózní kolitida
Degenerace oční sítnice Mononukleóza Ústřel
Dětská mozková obrna Myopatie Vředová choroba gastroduodena
Diabetes mellitus (cukrovka) Náhlá mozková příhoda Vulvovaginitida
Dna Neplodnost Werdnig Hoffman
Dupuytrenova kontraktura Nespavost Zánět dělohy
Endometrióza Neurodermatitida Zánět močového měchýře
Enuréza Onemocnění hrtanu (laryngu) Zánět močových cest
Erekce Onemocnění jater Zánět nosohltanu
Eroze děložního čípku Onemocnění lymfatických cev Zánět prostaty
Glaukom Onemocnění tepen Zánět slinivky břišní
Hemorioidy (hemeroidy) Onemocnění žil Zlomeniny (fraktury)
Hypertenze Osteomyelitida Zlomeniny dolní čelisti
Hypotyreóza Osteoporóza Zmrzlá ramena

 

Zde je odkaz na můj projekt s postiženými dětmi, dospělými, vozíčkáři a lidmi po úraze. Najdete zde mnoho fotografií a videí :)
Pokud byste věděli o nějaké rodine, kde je jedno či více postižených dětí a magnetoterapie by jim pomohla a nemůžou si ji díky finanční nepřízni dovolit, tak prosím předejte kontakt na můj sponzorský web. Sponzory na tyto léčebné přístroje můžeme sehnat i pro nemocnici, ústav či nějakou organizaci vozíčkářů. Projekt stále běží a pomáhá.

www.projekt-renaissance.cz

predani-magnetoterapeutickeho-pristroje-jelena-vlkova-03 monadam06 pmb005 malis024

 

Zde je odkaz na web naší výrobní společnosti, kde si můžete o této metodě přečíst více.

www.pulzni-magnetoterapie.cz

Zde se dočtete více o frekvenční terapii a magnetoterapii pro prevenci a podporu regenerace:

www.vitalvibe-longevity.cz