Já a můj partner Honza (spoluzakladatel vědomé společnosti Vitalvibe – BIO a RAW životadárné potraviny) jsme se rozhodli, že v tomto živém vysílání s vámi posdílíme naše zkušenosti s RAW FOOD, podělíme se o spoustu nejrůznějších rad a tipů. Řekneme vám o tom, co nám funguje, na co jsme za ta léta živé stravy přišli a taky náš osobní příběh o cestě k raw food.

Spousta z vás mi píše, zda je jsme 100% na živé stravě, a já jsem s uvědomila, jak moc je důležité vám sdělit, že naše cesta se vyvíjela a stále vyvíjí. Že není moc dobré upnout se na nějaký stravovací směr na 100 %. Začne se pak totiž dít to, že neslyšíte svoje vlastní tělo a jdete přes něj. Samozřejmě chápu, že je těžké se v tom všem vyznat a mnohdy začínáte měnit stravu v době, kdy vám není po tělesné stránce moc dobře a potřeby svého těla necítíte. Vždy ale prosím berte vše pro vaši inspiraci. Každý jsme jiný a každému funguje maličko něco jiného. Nicméně je spousta obecných rad, které opravdu velice dobře fungují k tomu, abyste začali svoje tělo vnímat.

Živá strava je pro mě úžasná v tom, že vás nejen začne vyživovat, ale taky vás hezky pročistí a vy už se pak budete moc sami rozhodnout jaké stravování je pro vás to nejdokonalejší. Vítejte tedy na na té nejkrásnější cestě, na cestě k sobě samým, fungujícím tělu, neustálému pocitu energie, dobré náladě a radosti ze života. I o tom živá strava je :)

Já i Honza jsem prošli velkým množstvím detoxikačních procedur a taky neustále svoje těla čistíme a to vlastně nejen speciálními očistnými intenzivními kúrami, ale každý den a to díky konzumaci zelených potravin, které jsou zásobárnami živin, enzymů a vitamínů a taky naprosto zázračného chlorofylu (jediná dosud známá substance, která dokáže skladovat sluneční světlo a tím i sluneční energii). Potraviny obsahující chlorofyl jsou něco jako energetická sprcha. Také zelený ječmen, zelená pšenice, modrozelené řasy (chlorella a spirulina, alfa řasy) a divoce rostoucí byliny patří k rostlinám s největším obsahem chlorofylu.

V současné době teď kombinujeme raw a veganskou stravu. Ve videu jsme povídali o spoustě surovin, které tvoří základ našeho jídelníčku a taky o tom, co vlastně jíme my a Neo. Podělili jsme se o spousty jednoduchých tipů, jak udělat ve své stravě alespoň maličkou změnu. A věřte, že ty malé změny každodenních návyků způsobují opravdu změny velké, někdy úplně kompletní změny.

Takže cílem vysílání bylo vás inspirovat, že má smysl si změnit třeba jen jedno malé jídlo či nějakou svačinku během dne za jídlo životadárné a popřemýšlet o svých každodenních stravovacích rituálech a ty ozdravit.

V živém vysílání jsme také na konci zodpověděli i na spoustu vašich dotazů, prozradili jedno naše velké tajemství a moc se těšíme na vysílání další, kde se zase podělíme o nějaké zajímavosti, které by vám na vaší cestě za zdravím mohly pomoci.

Změna Honzi ve 3 měsících po přechodu na živou stravu.

Během živého vysílání jsme probrali:

 • Představení Zuzky a Honzi a jeho firmy Vitalvibe, která dováží veškeré suroviny, potraviny a superfood v BIO a RAW kvalitě
 • Osobní příběh Honzy a jeho proměna na raw food a veganské stravě
 • Osobní příběh Zuzky a její zkušenosti, co fungovalo a co ne
 • Jak to máme s raw a veganskou stravou v současné době
 • I živá strava může být nezdravá stejně tak jako veganská strava – tipy a rady, aby tyto stravovací směry fungovaly
 • Jaké suroviny tvoří základ naší kuchyně
 • Zelené potraviny – jak správně vybrat ty kvalitní, jak se v nich na trhu vyznat a naše zkušenost se zelenými potravinami
 • Jak řešíme naši stravu na cestách
 • Jak stravujeme malého Nea
 • Rady a tipy pro muže – zajímavé informace o BIO a RAW rostlinných proteinech
 • Některé z vašich otázek

blank blank blank blank

blank blank blank blank