Používám je velmi často a proto jsem se rozhodla sepsat svoji zkušenost a informace o jejich výjmečnosti:) Nejraději si z nich vytvářím smetanové smoothie s příchutí vanilky či čokolády.

Tyto výjmečné rostlinné proteiny, které používám už dlouhou dobu, mají tyto vlastnosti

 • jsou v organické kvalitě
 • bez tuků, aditiv, barviv
 • jsou vyráběny patentovaným procesem studené extrakce, při výrobě nepoužívají žádná rozpouštědla, geneticky modifikované organismy, ozařování, umělá barviva ani konzervanty.
 • nenajdete v nich ani těžké kovy či pesticidy
 • obsahují všechny esenciální aminokyseliny ve vyváženém poměru a množství
 • veganská BIO a RAW, vysoce vstřebatelné a dobře stravitelné
 • jsou superpotravinou
 • rostlinné proteiny se skládají ze stejných aminokyselin jako ty živočišné, liší se však v poměru jednotlivých aminokyselin. Tyto kvalitní rostlinné proteiny vynikají lepší vstřebatelností, na rozdíl od živočišných totiž neobsahují nežádoucí složky, které mohou vstřebatelnost omezovat (například skryté tuky)
 • můžete si vybrat z mnoha druhů – neochucené, vanilkové, čokoládové
 • mají skvělou chuť – někdy pojídám proteinový prášek i samostatně nebo přidávám do smoothie a kaší a také z nich vyrábím RAW dezerty
 • jsou ideální pro ty, kdo chtějí budovat svalstvo, zredukovat podkožní tuk a zlepšit sportovní výkonnost
 • jsou vhodné pro mladé, staré, muže i ženy a to nejen pro vegany a vegetariány
 • jsou 100 % rostlinné a zásadotvorné
 • protein Sunwarrior je z 98% shodný s mateřským mlékem a honosí se 98,2 stravitelností, což z něj činí jeden z nejlépe stravitelných a efektivních proteinů v porovnání se sójovými a syrovátkovými proteiny.

Víte, proč vlastně potřebujeme proteiny?

 • Tak jako žádná stavba nemůže vzniknout bez kvalitního stavebního materiálu, tak nemůže žádný živý organismus existovat bez proteinů (bílkovin).
 • Proteiny jsou základním stavebním kamenem všech organismů. V lidském těle tvoří základní jednotku svalových, ale také kolagenových tkání.
 • Skládají se z nich protilátky imunitního systému, také hormony, enzymy nebo krevní hemoglobin.
 • Proteiny jsou v těle nezastupitelné, i proto, že se účastní celé řady metabolických procesů a řídí významné fyziologické funkce. Jsou klíčem pro růst organismu jako takového, růst svalů, ale také kostí, vlasů a nehtů.
 • Proteiny jsou nedílnou součástí zdravé stravy, zasytí a dodají energii. Ocení je lidé toužící po svalové hmotě, ale jsou prospěšné i při hubnutí.
 • Bílkoviny vytváří termický efekt, čímž zahřívají tělo a doslova tak spalují mnohem více kalorií než jakákoliv jiná potravina. To vše se děje proto, že bílkoviny spotřebují více energie při trávení, takže budete pálit kalorie i několik hodin po jídle. Kvalitní zdroje čistých bílkovin, jako jsou ty v rýžovém proteinu, jsou ideálním doplňkem jakékoliv redukční diety.

Věděli jste, že:

 • Celkem existuje 22 různých aminokyselin, mezi kterými je i 9 tzv. esenciálních. Esenciální aminokyseliny nevznikají v lidském organismu, lidské tělo je samo neumí vytvářet a je tedy nutné je tělu dodávat zvenčí prostřednictvím potravy.
 • Spirulina obsahuje až 65 % bílkovin, navíc i širokou paletu mnoha vitamínů, minerálů a dalších živin. Dle testů biologické hodnoty bílkovin přitom má tato sladkovodní řasa až 4x vyšší vstřebatelnost než hovězí maso. Z hlediska biologické využitelnosti bílkovin tedy řasa může nahradit maso, a to ještě v podstatně menším objemu. Lžička sušené řasy je srovnatelná s několika desítkami gramů masa, které tělo navíc zatěžuje skrytými tuky a dalšími nežádoucími látkami.
 • TIP na chuťově unikátní křupavou spirulinu s masala kořením a také vše, co jsem se dozvěděla o spirulině ze spirulinové farmy na Bali najdete v mém článku zde: SPIRULINA

Druhy mých nejoblíbenějších proteinům jejich rozdíly a složení:

SUWARRRIOR BLEND – hráškové proteiny (hrášek v nich ale rozhodně neucítíte)

Složení: Patentovaná proteinová směs (organický, tepelně nezpracovaný hráškový protein, organický, tepelně nezpracovaný brusinkový protein, organický, tepelně nezpracovaný protein z konopných semínek), organický extrakt z vanilky, přírodní vláknina (pískavice řecké seno, konjac), stévie, pravá mořská sůl, středně dlouhé zřetězené trygliceridy získané z kokosu, bylinný extrakt z čajovníku, přírodní citrusový extrakt, organický skořicový extrakt

Druhy: čokoládový, vanilkový, neochucený

Použití: Smíchejte 1 odměrku s 250 – 300 ml vody, mandlového mléka, kokosového mléka nebo s vaším oblíbeným nápojem a zamíchejte či rozmixujte. Dále můžete použít do vašich smooothie či rostlinných kaší nebo RAW dezertů.

wb-naturalwb-vanilkawb-chocolate

Zakoupit je můžete zde:

Vanilkový SUNWARRIOR, čokoládový SUNWARRIOR, neochucený SUNWARRIOR

Můžete si zvolit 21 gramové, 500 gramové nebo 1 kg balení.

Video k SUNWARRIOR BLEND:

SUNWARRIOR PROTEIN: Sunwarrior používá pro výrobu tohoto proteinu původní, nízkoteplotní enzymatický proces, zpracovávající zrna hnědé rýže včetně klíčků, endospermů a otrub. Výsledkem tohoto unikátního procesu je krémový, jemný, výborně rozpustný protein.

Rýžový protein je bezpečnou volbou pro vegany a vegetariány, kteří se chtějí vyhnout živočišným produktům, přítomným v syrovátkových, kaseinových a vaječných proteinech.

Složení: Tepelně nezpracovaná bílkovina z celozrnné hnědé rýže

Druhy: čokoládový, vanilkový, neochucený

Zakoupit je můžete zde:

Vanilkový SUNWARRIOR PROTEIN, čokoládový SUNWARRIOR PROTEIN, neochucený SUNWARRIOR PROTEIN

Můžete si zvolit 21 gramové, 500 gramové nebo 1 kg balení.

protein-vanilkovyprotein-cokoladovyprotein-cokoladovy

SUNWARRIOR CLASSIC PLUS: Je postaven na originálním rýžovém proteinu Sunwarrior, a navíc obsahuje aminokyseliny z hrášku, chia semínek, quinoy a amarantu.

Složení: patentovaná proteinová směs (BIO hrášek, BIO hnědá rýže, BIO quinoa, BIO chia semínka, BIO amarant), BIO vanilková příchuť, mořská sůl, stabilizátor (BIO guarové vlákno), sladidlo (BIO steviol-glykosidy) 1 %

Druhy: čokoládový, vanilkový, neochucený

Zakoupit je můžete zde:

Vanilkový SUNWARRIOR PLUS, čokoládový SUNWARRIOR PLUS, neochucený SUNWARRIOR PLUS

Můžete si zvolit 21 gramové, 500 gramové nebo 1 kg balení.

Sunwarrior Protein Classic Plus BIO - NeochucenýSunwarrior Protein Classic Plus BIO - ČokoládovýSunwarrior Protein Classic Plus BIO - Vanilkový

Proč jsou tyto proteiny tak unikátní – mrkněte na skvělé video:

MŮJ TOP PROTEIN

Ze všech, které jsem vyzkoušela byl pro mě chuťově nejlepší SUNWARRIOR BLEND vanilkový a pak SUWARRIOR PLUS vanilkový. Někdy si do smoothie dávám oba dva. No jo, miluju totiž vanilku a krémové vanilkové koktejly a když chci čokoládový, tak jednoduše přidám BIO a RAW kakaový prášek :)