Quinoa s kysaným zelím – recept, který je jedním z našich základních jídel

Jedno z nejoblíbenějších jídel u nás doma, které jsme dělali celou zimu a podzim pořád dokola. Vyzkoušejte jej s raw tatarkou nebo vaším oblíbeným dresinkem. Pokud se vám podaří sehnat domácí kysané zelí, bude recept ještě vyladěnější. My jsme si celou zimu nechávali dovážet zelí od farmářů. Quinoa je navíc skvělou variantou, jak si dopřát superfood přílohu.

Ingredience:

  • 200 g vařené bio quinoi
  • 100 g kysaného zelí
  • 2 polévkové lžíce lahůdkového droždí
  • 3 polévkové lžíce olivového oleje
  • himalájská sůl dle chuti

Postup:

Uvařte si quinou dle návodu, aby byla měkká. Vložte ji do mísy a ochuťte olivovým olejem, droždím a solí. Jakmile budete spokojeni s chutí, přidejte kysané zelí a znovu promíchejte. Celý salát poté zalijte RAW tatarkou.

Recept na tatarku najdete u cuketových hranolek.

Poznámka:

Recept není RAW, jen čistě veganský.

Quinoa je za superpotravinu považována hlavně díky své nutriční kvalitě. Její zrna se konzumují zejména kvůli obsaženým komplexním sacharidům, ale i bílkovinám, které jsou na rostlinnou plodinu v nezvykle vysoké kvalitě a kvantitě. Nezanedbatelný je také obsah vápníku, hořčíku, železa, zinku, mědi a také vitamínů, jako jsou například vitamíny ze skupiny B (vyjma vitamínu B12), dále vitamín C, vitamín E a provitamín beta-karoten.


Můj mixér

Protože se mě hodně lidí ptá, jak je to s mixéry a který mixér používám na svých kurzech a doma, tak jsem se rozhodla, že sepíšu svoji zkušenost a doporučení na mixér. Byla to dlouhá cesta a spousta hledání, než jsem našla toho pravého… :)

Článek k přečtení na mém blogu zde: Vše o mixéru, který používám na všech svých kurzech, videoreceptech a doma

Mixér můžete zakoupit v mém e-shopu a k němu si vybrat jednu z mých RAW kuchařek ZDARMA.


Nejprodávanější na Love of Raw

2020-06-09T16:05:55+01:00
Přejít nahoru