Rostlinné proteiny jsou pravidelnou součástí našeho jídelníčku. Jsou plné lehce stravitelných bílkovin, chutné a hlavně klíčem k té krásně krémové a smetanové konzistenci smoothie, kaší a pudinků.


Tajemství našich smetanově jemných smoothie

V naší kuchyni je rostlinný protein Sunwarrior oblíbenou surovinou. Neustále ho máme po ruce a nechybí nám ani na našich dovolených. Proč? Protože milujeme hladká a krémová smoothie a tento protein je tou tajnou ingrediencí, která naše smoothie povyšuje na úroveň luxusního smetanově jemného nápoje.

A když zvolíme kakaovou či vanilkovou variantu, smoothie získá i vynikající chuť – a to i když do nich použijeme zelené potraviny. Ochucený protein chuť spiruliny nebo jiných řas a „zelenáčů“ perfektně zamaskují.

Během několika málo minut z pár kousků ovoce či zeleniny spolu se Sunwarrior proteinem můžete vykouzlit lahodné krémové smoothie, na kterém si pochutnáte celá rodina. Výsledkem je dokonalý nápoj, který nejen poslouží jako výborná snídaně či svačina, ale také poskytne tělu vysoce kvalitní bílkoviny. A to mě na něm opravdu baví.

Co je to rostlinný protein?

Sunwarrior rostlinný protein je unikátní čistě přírodní BIO a RAW směs vyrobená z naklíčených obilovin a luštěnin s vysokým obsahem rostlinných bílkovin, včetně všech esenciálních aminokyselin. Je složením zcela srovnatelný s živočišným proteinem, lehce stravitelný, nenadýmá a hlavně báječně chutná.

blank

Sunwarrior protein mohou jíst těhotné, kojící i děti. Je totiž vyrobený ze surovin, které jsou běžnou součástí stravy. Já sama jsem během prvních měsíců po narození Nea vypila doslova litry smoothie s vanilkovým Sunwarrior Blend proteinem a druhým mým nejoblíbenějším smoothie bylo green smoothie s Sunwarrior čokoládovým Blend proteinem.

Protein jsem měla s sebou dokonce i v porodnici, kde jsem si dělala výživná smoothie, protože po porodu výživu a energii prostě potřebujete.

Tip: Sunwarrior proteiny mají několik řad a příchutí. Já si pro sebe do smoothie nejraději dávám neochucený (a pokud chci smoothie čokoládové, přidám kakao), anebo čokoládový či vanilkový protein z řady Blend nebo Plus. Pro děti používáme Sunwarrior vanilkový protein z řady Blend nebo Plus anebo protein značky Four Sigmatic.

Kromě smoothie děláme z proteinu i božské zmrzliny, které naše děti zbožňují. Tam přidáváme buď vanilkovou nebo čokoládovou příchuť proteinu. Zmrzlina je pak skvěle krémová a sladká.

Z čeho se rostlinný protein vyrábí?

Sunwarrior rostlinné proteiny se vyrábí z velice kvalitních naklíčených obilovin a luštěnin a zpracovávají se při teplotách nižších než 42 °C (jsou tedy RAW) přírodním enzymatickým procesem, při kterém se nepoužívají žádné chemikálie ani kyselá hydrolýza. Díky svému složení a šetrnému zpracování jsou tedy velmi dobře vstřebatelné a stravitelné.

4 naše nejoblíbenější recepty

 1. Smetanově jemné proteinové smoothie
  Naprosto vyladěné krémové smoothie. Superfoods si můžete dát jakékoliv, které máte doma nebo vynechat.
 2. Zmrzlina proteinová stracciatella
  Ideální zdravá svačinka do horkých letních dnů, zejména pro děti. Vyzkoušet ji můžete i s dalšími příchutěmi veganských proteinů.
 3. Proteinové tyčinky
  Rychlé a snadné tyčinky, které se hodně vydařily. Budou chutnat i vašim mužům.
 4. Proteinový čoko pudink
  Luxusní RAW pudink z banánů, chia semínek a proteinu.

Perníková zmrzlina

Kam všude se dá protein použít

Prakticky téměř všude, kde potřebujete zvýšit množství bílkovin. Do sladké i slané kuchyně. Záleží, jakou příchuť si koupíte. Nejčastěji se ale používá do sladké studené i teplé kuchyně.

 • k ochucení a zjemnění smoothie a koktejlů
 • do zmrzlin na doladění chuti i konzistence
 • k přidání bílkovin místo části mouky do sladkého pečení – do muffinů, bábovek, chlebíčků a koláčů
 • do raw kuliček a tyčinek
 • k ochucení a zjemnění kaší, jogurtů a pudinků
 • s vodou jako drink mezi jídly nebo po cvičení
 • do těsta na waffle, palačinky nebo lívance k ochucení a doplnění bílkovin

Proč je pro nás protein prospěšný?

Tak jako žádná stavba nemůže vzniknout bez kvalitního stavebního materiálu, tak nemůže žádný živý organismus existovat bez proteinů (bílkovin). Proteiny jsou základním stavebním kamenem všech organismů. V lidském těle tvoří základní jednotku svalových, ale také kolagenových tkání. Skládají se z nich protilátky imunitního systému, také hormony, enzymy nebo krevní hemoglobin.

Proteiny jsou v těle nezastupitelné, i proto, že se účastní celé řady metabolických procesů a řídí významné fyziologické funkce. Jsou klíčem pro růst organismu jako takového, růst svalů, ale také kostí, vlasů a nehtů.

Proteiny jsou nedílnou součástí zdravé stravy, zasytí a dodají energii. Ocení je lidé toužící po svalové hmotě, ale jsou prospěšné i při hubnutí. Bílkoviny vytváří termický efekt, čímž zahřívají tělo a doslova tak spalují mnohem více kalorií než jakákoliv jiná potravina. To vše se děje proto, že bílkoviny spotřebují více energie při trávení, takže budete pálit kalorie i několik hodin po jídle.

Nechutnal vám? Možná jste nevybrali ten správný

Chuť rostlinných proteinů může být někdy zklamáním. Například čistý neochucený hrachový protein není zrovna požitek pro chuťové buňky. A to je škoda, protože zrovna hrachový protein je bohatý na esenciální aminokyseliny a BCAA (aminokyseliny s rozvětveným řetězcem), které jsou pro naše tělo zásadní. Proto pokud vám rostlinný protein nechutnal, možná jste jen neochutnali ten správný. :-)

My jsme ochutnali hodně značek rostlinných proteinů, ale Sunwarrior proteiny jsou za nás ty chuťově nejlepší a nejkrémovější. Jsou tak dobré, že někdy jím Sunwarrior proteinový prášek i jen tak samostatný. :-)

Proč je Sunwarrior protein chuťově tak dobrý? Sunwarrior totiž míchá hrachový protein s ostatními. A také přidává k ochucení kakao, vanilku a další příchutě, včetně přírodního sladidla ze stévie. Výsledkem je tak skvělá kombinace rostlinných proteinů, která nejenže dodává potřebné živiny, ale také skvěle chutná.

Tip: Pokud se bojíte, že vám Sunwarrior protein nebude chutnat, můžete si koupit pouze malý 25 g vzorek (1 dávku) na ochutnání. Já doporučuji zkusit z řady Blend nebo Plus vanilku a čokoládu. Jsou výborné!