Vitaminový shot z granátového jablíčka a petržele

Tuhle šťávu jsem poprvé pila u mých přátel, se kterými jsem natáčela online kurz o zelených potravinách, a naprosto mě ohromila. Miluju si odšťavňovat tzv. shoty – malé koncentrované šťávy, které vás prostě nakopnou a i při minimálním množství vám dodají obří dávku živin.

Tato šťáva je vytvořena z granátového jablíčka a naší mocné superfoods – petržele hladkolisté.

Ingredience:

  • 1 granátové jablko
  • 1 svazek hladkolisté petržele (někdy se označuje jako italská)

V tomto poměru shot chutná mně, vy si ale určitě vyzkoušejte různé kombinace a najděte si chuť, která vám bude sedět nejvíc.

Listy petržele hladkolisté obsahují velké množství vitaminů A, B, C a E, dále draslík, hořčík a železo. Silice v nati mají dezinfekční, močopudný a detoxikační účinek. Petrželka je vhodná při potížích s vysokým krevním tlakem, poruchách trávení, zánětech prostaty, artritidě a revmatismu. Je také mírné afrodiziakum. Pomáhá zlepšovat stav pokožky, nehtů a vlasů.

A granátové jablíčko je obvzlášťě bohaté na vitamíny A, E, C a B, vápník, fosfor, jód, železo, sodík a hořčík. Nejlepší sezona pro granátová jablíčka je podzim a začátek zimy, kdy dozrávají v celém Středomoří.


Můj odšťavňovač od Brawo Life

Už dlouho jste mi psali o doporučení na nejlepší odšťavňovač a jestli ho někdy zařadím do nabídky. Vyzkoušela jsem i v rámci našich dalších projektů celkem hodně odšťavňovačů a nakonec se rozhodla dát na doporučení největších profesionálů v odšťavňování a šťávových detoxech – Brawo Life.

Celý příběh a moji zkušenost se dočtete ve článku na blogu: Proč jsem vybrala šnekový odšťavňovač od Brawo Life.

Skvělý odšťavňovač Brawo Life tak můžete zakoupit i v mém e-shopu. Jako dárek k němu mimo jiné dostanete celý můj Kompletní online kurz RAW food i Seminář zelených potravin.


Nejprodávanější na Love of Raw

2020-11-20T18:14:54+01:00
Přejít nahoru