Vánoční cukroví: RAW dvojbarevný nugát

Tento recept mě po mnoha letech, co se RAW stavou zabývám, neskutečně překvapil a to jak svoji jednoduchostí, tak nugátovou chutí a konzistencí. Takže jsem se rozhodla ho natočit.

Tento recept nepatří mezi moje recepty, ale vytvořila ho moje kamarádka VeRAWnika, která se zabývá RAW stravou pro děti a pořádá i kurzy pro maminky, takže mrkněte i na její web. Takže tady nás máte obě dvě:)

Ingredience:

Tmavý nugát

MACA je božká ajurvédská superpotravina, která je skvělým životabudičem, harmonizátorem a obrovským zdrojem vitamínů a minerálů. Dokáže například srovnat nepravidelný ženský cyklus, zlepšit náladu nebo pomoci ženám v přechodu. Já ji používám pravidelně do smoothie i pro její zdroj železa. Hledejte ji vždy v BIO, ale také RAW kvalitě. Pak je neskutečně účinná :) V této kvalitě ji najdete zde: MACA

Světlý nugát

Postup:

Nejdříve si rozmixujte všechny ingredinece kromě kakaového másla a sladidla. Jakmile se vytvoří lepkavé těstíčko, tak vlijte do mixéru kakaové máslo roztopené ve vodní lázni a sladidlo a umixujte si tekutější hmotu, kterou nalijte do nádoby na nugát. Poté si umixujte druhou vrstvu dle stejného postupu a vlijte na první vrstvu. Dejte do lednice ztuhnout a po ztuhnutí rozkrájejte na drobné nugátky.

TIP: Nemusíte jej tvořit jako dvoubarevný, ale stačí si vytvořit jen jednu vrstvu :)


Můj mixér

Protože se mě hodně lidí ptá, jak je to s mixéry a který mixér používám na svých kurzech a doma, tak jsem se rozhodla, že sepíšu svoji zkušenost a doporučení na mixér. Byla to dlouhá cesta a spousta hledání, než jsem našla toho pravého… :)

Článek k přečtení na mém blogu zde: Vše o mixéru, který používám na všech svých kurzech, videoreceptech a doma

Mixér můžete zakoupit v mém e-shopu a k němu si vybrat jednu z mých RAW kuchařek ZDARMA.


Nejprodávanější na Love of Raw

2018-12-21T07:10:52+01:00
Přejít nahoru