Jeden z nejjednodušších a nejrychlejších raw dezertů. Pouslouží také jako výborná svačina.

Ingredience:

  • 150 gramů slunečnicových semínek
  • 150 gramů  loupaných sezamových semínek
  • 2 polévkové lžíce medu

Semínka pomixujeme na sucho v blenderu. Mixujte zhruba 30 vteřin. Pomožte si šťouchadlem a mixujte do doby než se vytvoří jemná směs, která začne vytvářet lepkavé těsto. Směs pak vložte do mísy a přidejte 2 polévkové lžíce medu. Pokud byste chtěli sladší variantu, tak ještě klidně doslaďte více. Ze vzniklého těsta vytvarujte kuličky. Pokud byste potřebovali zvýšit lepkavost těsta, tak přidejte maličko vody, ale opravdu maličko. Doporučuji případně vodu přidávat po lžících.

TIP:

Pokud nemáte rádi sezamové semínka nebo je z třeba jen nemáte k dispozici, tak vyzkoušejte chalvu pouze ze slunečnicových semínek. Budete překvapeni, jak je těsto z jemně pomixovaných slunečnicových semínek výborné. A pokud naopak milujete sezam, tak si chalvu vytvořte jen ze sezamových semínek :) Živá strava je skvělá a je o tom, že prostě kombinujete to, co máte rádi a co pochází z přírody :)

MŮJ MIXÉR:

Protože se mě hodně lidí ptá, jak je to s mixéry a který mixér používám na svých kurzech a doma, tak jsem se rozhodla, že sepíšu svoji zkušenost a doporučení na mixér. Byla to dlouhá cesta a spousta hledání než jsem našla toho pravého….

Článek k přečtení na mém blogu zde:

Vše o mixéru, který používám na všech svých kurzech, videoreceptech a doma