O mně2020-10-14T10:51:48+01:00

Motto: Pokud o něčem dokážete snít, dokážete to i udělat

Jmenuji se Zuzka Noah, jsem maminkou dvou nádherných a zdravých dětí, a mojí vášní je inspirovat a motivovat druhé ke zdravým návykům, které dokáží proměnit tělo, zdraví a energii v životě.

Společně s mým mužem Honzou milujeme živou a veganskou stravu a společně máme několik projektů zabývající se vším, co podporuje zdravý a vědomý způsob života. Tento způsob žití nás naplňuje a dává nám obrovský smysl.

Svým životem inspirujeme druhé a šíříme s radostí vše, co nám dokonale funguje a co na naší cestě za stále zářivějším zdravím a harmonickým životem objevujeme.

Neustále pořádám kurzy živé stravy a eventy, píši knihy a e-booky, natáčím videa a videorecepty, připravuji přednášky a wokshopy. Nyní pracujeme na vybudování restaurace a zároveň místa pro nejrůznější vědomé kurzy, workshopy a akce, kde chceme dále motivovat k zdravým změnám a podpořit všechny, kteří se chtějí v životě posunout.

Naším dalším projektem je i firma Vitalvibe. Dovážíme s ní do ČR ty nejkvalitnější bio a raw potraviny, zcela přírodní doplňky stravy a superfoods. Skrze Projekt Kombucha pak vyrábíme nepasterizovanou živou kombuchu.

Zabýváme se i magnetoterapiií, kterou naše rodina vyrábí již 25 let a kterou postupně představujeme jako jednu z léčebných metod pro podporu dlouhověkosti, vitality a imunity těm, kteří se rozhodli převzít zodpovědnost za své zdraví a zajímají se o principy dlouhodobého zdraví.

Zuzka NoahMotto: Pokud o něčem dokážete snít, dokážete to i udělat

Jmenuji se Zuzka Noah, jsem maminkou dvou nádherných a zdravých dětí, a mojí vášní je inspirovat a motivovat druhé ke zdravým návykům, které dokáží proměnit tělo, zdraví a energii v životě.

Společně s mým mužem Honzou milujeme živou a veganskou stravu a společně máme několik projektů zabývající se vším, co podporuje zdravý a vědomý způsob života. Tento způsob žití nás naplňuje a dává nám obrovský smysl.

Svým životem inspirujeme druhé a šíříme s radostí vše, co nám dokonale funguje a co na naší cestě za stále zářivějším zdravím a harmonickým životem objevujeme.

Neustále pořádám kurzy živé stravy a eventy, píši knihy a e-booky, natáčím videa a videorecepty, připravuji přednášky a wokshopy. Nyní pracujeme na vybudování restaurace a zároveň místa pro nejrůznější vědomé kurzy, workshopy a akce. Chceme na nich dále motivovat k zdravým změnám a podpořit všechny, kteří se chtějí v životě posunout.

Naším dalším projektem je i firma Vitalvibe. Dovážíme s ní do ČR ty nejkvalitnější bio a raw potraviny, zcela přírodní doplňky stravy a superfoods. Skrze Projekt Kombucha pak vyrábíme nepasterizovanou živou kombuchu.

Zabýváme se i magnetoterapiií, kterou naše rodina vyrábí již 25 let a kterou postupně představujeme jako jednu z léčebných metod pro podporu dlouhověkosti, vitality a imunity těm, kteří se rozhodli převzít zodpovědnost za své dlouhodobé zdraví.

Celá rodina se stravujeme jak živou, tak veganskou stravou. Z veganské stravy používáme nejčastěji vařenou quinou, která je pro nás základem do salátů a ochucujeme ji asi na milión způsobů, a pak luštěniny. V našem jídelníčku nepoužíváme pečivo, brambory a rýži a těstoviny vaříme pouze dětem. Velkou část stravy naší stravy tvoří naklíčené luštěniny, semínka a zaktivované ořechy.

Další důležitou částí stravy jsou pak zelené potraviny v podobě mladého ječmene, chlorelly a spiruliny a pak také nejrůznější podoby raw čokolády, kterou si sami vyrábíme na mnoho způsobů z těch nejkvalitnějších surovin z Vitalvibe.

Jeden z našich nejoblíbenějších čokoládových receptů je lámaná čokoláda, kterou si sami můžete vytvořit na mnoho způsobů dle fantazie. Teno recept je tak skvělý, že jsme se rozhodli tuto čokoládu i vyrábět a nabídnout ji společně s recepturou pro všechny, kdo chtějí ochutnat. Již brzy bude skladem v našem e-shopu Vitalvibe.

Jaké pravidelné zdravé návyky nám pomáhají na naší cestě za zářivým zdravím?

Já i Honza dodržujeme každý den přerušovaný půst, což znamená, že 16 – 18 hodin denně nejíme a pijeme jen teplou čistou vodu. Už deset let používáme filtrování vody pomocí reverzní osmózy. Teplá voda je úžasná pro podporu slinivky, která je hodně namáhaná sacharidy a taktéž větším množstvím živé stravy.

Přerušovaný půst je opravdu balzám pro tělo. Vyzkoušejte to! Úsek, ve kterém nejíme, si volíme různě, ale většinou to máme tak, že jíme pouze mezi 13. a 20. hodinou.

Přerušovaný půst je jedním z principů dlouhověkosti a to proto, že se po zhruba 16 hodinách nejedení začne tvořit růstový hormon, díky kterému mládneme. Takže tím, že 16 hodin nebudete nic jíst, vzroste u vás růstový hormon o 2000% (muži) a 1300% (ženy). Chápete, co to znamená? To je naprostá bomba!

Ten nejlepší a nejefektivnější spouštěč samoopravných procesů v těle je totiž HLAD. Je to střídání hladu a jídla. Zkuste tedy od 7 večer do 11 dopoledne nejíst, nebo si čas přizpůsobte vašemu režimu a jezte třeba v úseku 9 ráno až 3 odpoledne. Zkrátka střídejte 16 hodin nejedení s 8 hodinami jedení. Skvělé na tom je to, že většinu hladu prospíte. :-)

První dny budete mít trochu hlad a noční žrouti touhu luxovat ledničku. Ale když to pár dní vydržíte, zcela si zvyknete a hlad už nebude. A to, co na vás čeká, je naprosto fenomenální!

Při přerušovaném půstu se ve vašem těle začnou dít naprosto úžasné věci:

 • Tvoří se růstový hormon (HGH – Human Growth Hormone)
  Vzniká v podvěsku mozkovém a v podstatě říká buňkám, aby se rozdělily na dvě nové, když je potřeba. V dětství je jeho hladina vysoká a po 25. roce začne klesat, a klesá a klesá. A my pak pociťujeme, jak se nám dělá pneumatika tuku kolem pasu a ubývá energie a vitalita. Jeho úbytek je jeden z důvodů stárnutí. To, že se díky němu naše buňky začnou zase obnovovat, je skvělé. Proto děti mohou dělat co chtějí a jíst jak chtějí a nic! Pleť bez vrásek a většinou ani gram tuku. I když je pravda, že dnešní děti jsou už tak převálcované chemií a cukry, že s tím tukem to už to také přestává platit.
 • Dalším efektem je pak zvýšená produkce kmenových buněk.
  Tyto buňky jsou schopné doplnit jiné kolonie buněk a tam se změní v tu danou buňku. Ať už jde o sval, kůži, nebo třeba kost. Taky úžasné, že?
 • Normalizuje se hormon hladu ghrelin.
 • Začnou se snižovat tělesné tuky.
  Tělo přejde do jiného režimu a jako zdroj energie začne používat na místo cukrů tuky! To je naprosto skvělé, protože prostě spalujete tuky. Funguje to tak, že tělo v době hladu začne spalovat cukry a když je vypálí, začne sahat po zásobách a sahá po tucích. A protože se to neustále opakuje, tak pochopí, že by bylo moudřejší raději rovnou začít spalovat tuky a mít energii stále po ruce! Proto tento stav je super i pro sportovce. Ti pak daleko déle vydrží a poráží ostatní!
 • A mnoho dalšího…

Doporučuji si informace o přerušovaném půstu vygooglit nebo si kupte jednu z knih o přerušovaném půstu. Můžete se také přidat do mé FB skupiny Love of Raw – tajemství dlouhověkosti a přerušovaný půst.

Další naše pravidelné návyky

Snažíme se jíst vědomě a pomalu, každé sousto se snažíme pořádně rozkousat a vždy před jídlem za jídlo děkujeme. Tohle učíme i děti a je to opravdu nádherný společný rituál, který se dětem moc líbí a dá se pojmout pokaždé jiným způsobem.

Zařazujeme i dechová cvičení, meditace, procházky, pohyb a hlavně děláme to, co nám přináší radost, a jsme vděční za každý nový den na této úžasné planetě.

Každý den pijeme štávu z mladého ječmene a přidáváme i chlorellu či spirulinu, doplňujeme si veganské Omega 3, liposomální vitamín C a pak občas zařazujeme funkční houby jako reishi, cordyceps, chagu nebo třeba Synergy CBD a MCT olej a různé další superfoods od nás z Vitalvibe.

Jednoduše každým jídlem se snažíme své tělo maximálně podpořit a dodat mu energii. A to nás baví a baví nás to, že to opravdu dokonale funguje a cítíme se ve svém těle naprosto úžasně a nejsme vůbec nemocní. Ani naše děti. A tak to šíříme i dál skrze všechny naše projekty :-)


Kde mě můžete sledovat?

Mé další projekty:

 • Pulzní magnetoterapie – přírodní regenerace a detoxikace buněk
 • Mixér Omniblend – zde můžete koupit profesionální mixér, který znáte z mých videoreceptů
 • Kompletní ONLINE RAW kurz – kurz, který bude vaší doživotní inspirací
 • Projekt Renaissance – můj dlouholetý projekt na pomoc postiženým dětem i dospělým
 • Vitalvibe – ty nejkvalitnější BIO a RAW životadárné potraviny, superfoods a přírodní doplňky stravy v kamenné prodejně i e-shopu pro celou Evropu
 • Projekt Kombucha – výroba a prodej živé a nepasterizované Kombuchy
 • Trinity Garden – healing vibrant food and center of conscious life

Kde jste mě mohli vidět a slyšet?

ČT Dobré ráno – 28.11.2016 – RAW CUKROVÍ

Během tohoto vysílání jsem připravila 5 druhů RAW cukroví – Snickers hrudky s RAW kakaovými drcenými boby, RAW skořicové sušenky s minerálem krásy, RAW perníčky s peruánským MACA práškem, ořechovéCelý text

TV Nova – Snídaně s Novou: 14.9.2015

O živé stravě (RAW food) jsem si povídala i v oblíbeném ranním pořadu na TV Nova. Podívejte se na sestřih do archivu TV Nova. Na videa se můžete podívat zde:Celý text

ČT Dobré ráno – 4.9.2015

V Dobrém ránu na ČT jsem opět vytvořila spoustu RAW pokrmů. V tomto díle jste mohli vidět přípravu RAW krupicové kaše, RAW oříškových muffinů s malinami a RAW čokoládou, RAW jahodových knedlíků,Celý text

Český rozhlas Brno Rendez-vous – 6.9.2015

Povídání nejen o RAW stravě, superpotravinách, zkušenostech, ale i o mém osobním příběhu v pořadu Rendez-vous s Marcelou Antošovou na vlnách ČRo Brno. Povídání si můžete poslechnout zde: Celý text

Mňam TV – 1.9.2015

V tomto díle Život je fajn na TV Mňam jsem od 9:00 – 12:00 hod. připravovala tyto recepty: krupicovou RAW kaši, brownies s malinovou marmeládou, meruňkové RAW knedlíky s RAW máslemCelý text

Mňam TV – 12.8.2015

V tomto díle Život je fajn na TV Mňam jste od 9:00 – 12:00 hod. mohli vidět tyto recepty: RAW jablíčkovo – mandlový dort s  kokosovou drobenkou, čokoládový pudink s jahodovou marmeládou, makový RAW závin,Celý text

Časopis MOJE ZEMĚ: Superpotraviny: Poklady přírody

Víte, že některé potraviny pro své jedinečné vlastnosti nesou označení SUPER? Možná vás překvapí, v čem se skrývá tajemství energie a zdraví, které znaly už starodávné civilizace. Že i vCelý text

Video: RAW food kurz pro děti: ZŠ Blansko

Ukázka toho, jak může dětem chutnat živá strava :) Z celé akce je pořízen videozáznam, který vám přiblíží úžasnou atmosféru radosti, štěstí a pohody z tohoto nádherného projektového dne. Celý text

Časopis MOJE ZEMĚ: Živě o stravě

Nenechejte se odradit představou pouhého křoupání zeleniny a pojídání ovoce. I živá strava nabízí mnoho rozmanitých pochoutek, ze kterých se plnohodnotně nasytíte. Je libo dorty, cukroví, sýr, špagety, pizzu neboCelý text

Časopis MOJE ZEMĚ: Podzim plný vitamínů

Podzim je báječné roční období, pestré a bohaté. Nejen na barvy, ale i na vitamíny. Sklízíme plody v přírodě i na zahrádkách, děláme si zásoby na zimu. Ovoce, zelenina aCelý text

Přejít nahoru