Kakaová ceremonie: Něco z našeho života pro inspiraci

Jednou za čas u nás doma probíhají krásné vědomé akce, kde se navzájem s našimi blízkými přáteli inspirujeme, sdílíme, povídáme si nebo zpíváme v kruhu. Pijeme čistou vodu a taky kakao, ochutnáváme navzájem veganské a raw recepty (každý něco přinese) a prostě hlavně spolu jsme v reálném čase.

A tady je jedna z akcí, na které nám naše kamarádka z Mexika udělala tradiční kakaovou ceremonii tak, jak se ji naučila v Mexiku. Bylo nádherné vidět a hlavně cítit a vnímat, jak posvátně k přípravě kakaa a celé ceremonie přistupovala. Byla cítit obrovská úcta a pokora. Celá ceremonie a příprava kakaa trvala asi 4 hodiny. Její stránku najdete případně pod Cacao Amaité.

Další inspiraci z našeho života sdílím hlavně na Instagramu @zuzka_loveofraw

A k tomuto tématu jsem našla nádherný inspirativní text, který sdílím i zde:

Šamanismus je respekt ke všemu, co vás obklopuje. Co znamená vést šamanský živоt? V žádném případě neznamená, že se musíme naučit přivolávat duchy, hrát na tamburínu, sbírat bylinky a oblékat se do zvláštních šatů.

Co je podle vás šamanismus obecně? Toto slovo nemá žádný překlad, protože ve všech jazycích zní stejně a v některých znamená „sever“. Chci se pokusit toto slovo definovat. Tuto definici jsem viděl u mexických šamanů. Připraven?

Šamanismus je respekt. A to je vše. Respektujte vše, co vás obklopuje. Vše bez rozdílu. Zvířata, rostliny, zvuky, lidi, profese, duchy, náboženstvím, národy, přirozený a umělý, život a smrt. V šamanismu existuje pouze jedna praxe – vyjádřit úctu k něčemu.

Vezmeme si vodu. Ctíte vodu? Jsme vytvoření z vody, pijeme vodu, umýváme se s ní, ale respektujeme ji? A co je „respektování vody?“ Není těžké to pochopit. Proveďte tento postup: nalijte si sklenici vody a před vypitím jí projevte úctu. Nejlépe nahlas. Stačí poděkovat vodě za její sílu, dát jí několik komplimentů, usmát se na ni, popřát jí něco dobrého, poklonit se úctě a pak ji vypít. Idiotismus, že?

Pro mě je idiotismus když to člověk nedělá. Ne, že bych to udělal pokaždé. Ale když se mi podaří vzpomenout si na úctu, než se napiju vody, udělám to. Toto je šamanův způsob života.

Pojďme rozvíjet tuto myšlenku. Představte si, že to starověcí lidé dělali nejen ve vztahu k vodě, ale také ke všemu kolem. Pokud se to nedělá automaticky, ale vědomě, pak můžete postupem času vidět, jak svět reaguje. Voda může změnit například chuť. Jedna reakce na některá slova, jiná na ostatní. Tuto reakci lze nazvat vědomím vody nebo vlivem vodních duchů. Dalším rozvojem vztahů může voda hodně naučit.

Pokud věříte Castanedovi, pak don Juan řekl, že pomocí proudu vody se můžete pohybovat v prostoru na jakoukoli vzdálenost. Proč vlastně ne? Postupně nás tato praxe přivede k pojmu „rituál“. Když obdržíme odpověď od světa, získáme znalosti o tom, jak by se se světem mělo zacházet. Půjdeme do vědomé interakce se světem. A pak to přestaneme ničit.

Když jsem pozoroval jednoho šamana, viděl jsem, že s jednoduchým srdečným přístupem ke čtyřem světovým stranám, díky duchům čtyř elementů, se tito duchové objevili za minutu a udělali vše, co od nich šaman požadoval. Je to naprosto úžasné přátelství mezi člověkem a přírodou. To je skutečná magie. Probuďme tedy v sobě tento starodávný způsob komunikace se světem.

A potom nás síla, která se v nás probudí, pozvedne do nebe!

Respekt znamená – oslavovat!
Radujte se ze všeho, děkujte za všechno!
Dýchejte lásku, vydechujte vděčnost

Fotky z akce

Pokud je pro vás video a text inspirací, určitě mě sledujte na Instagramu, kam sdílím naše běžné dny i spoustu praktických tipů :-)


Nejprodávanější na Love of Raw

2020-10-20T12:19:54+01:00
Přejít nahoru