Kokosový jogurt – základní jednoduchý recept

Kokosový jogurt je pro naši rodinu jedním ze základních jídel, svačinek a někdy i pozdních večeří. Je naprosto úžasný a tady je náš základní recept. Užijte si jej a rozhodně jej vyzkoušejte, tolik miliard probiotických kultur vaše střeva ještě nezažila. Vaše střeva a celé tělo vás bude za tento recept milovat :)

Ingredience:

  • 400 gramů kokosové dužiny od Wild & Coco (dříve Mladý kokos) – dodají vám ji zmraženou v 400 gramových pytlících v termoboxu a tak si ji můžete koupit do zásoby a mít jednoduše v mrazáku
    • s kupónem RAWZUZKA získáte 100 Kč slevu na objednávku nad 500 Kč
  • 2 lžíce kokosového cukru – nebojte, ten tam po pár hodinách nebude – je to potrava pro probiotika, aby se namnožily asi tak trilinásobně :) :) :)
  • <250 ml filtrované vody
  • 1 kapslička veganských probiotik – BODY BIOTICS (koupíte u Vitalvibe), Probiotika na řecký jogurt (koupíte od Wild & Coco) nebo probiotika od Garden of Life pro muže či pro ženy
Postup:

Tohle vše dáte do mixéru a mixujete cca 2 minuty do mírného zahřátí směsi a hladké krémovité konzistence, pokud směs nesníte hned, už teď je to fakt velká mňamka, ale ještě to není jogurt.

Nalijte směs do skleněné dózy, nechejte otevřené víko a položte buď na parapet na sluníčko (to bude jogurt hotový asi za 4 hodiny) nebo nechejte 5 – 8 hodin v pokojové teplotě či vložte do sušičky a zvolte 38 stupňů Celsia a nechejte ho 7 hodin jogurtovat. A v průběhu ochutnávejte :)

Jogurt pak můžete uchovávat cca 7 dní v lednici. Víko zavřete, až bude jogurt vychlazený. Tedy nejlépe po pár hodinách.


Můj mixér

Protože se mě hodně lidí ptá, jak je to s mixéry a který mixér používám na svých kurzech a doma, tak jsem se rozhodla, že sepíšu svoji zkušenost a doporučení na mixér. Byla to dlouhá cesta a spousta hledání, než jsem našla toho pravého… :)

Článek k přečtení na mém blogu zde: Vše o mixéru, který používám na všech svých kurzech, videoreceptech a doma

Mixér můžete zakoupit v mém e-shopu a k němu si vybrat jednu z mých RAW kuchařek ZDARMA.


Nejprodávanější na Love of Raw

2018-11-16T18:58:00+01:00
Přejít nahoru