//Svatomartinské čokoládové RAW koláčky

Svatomartinské čokoládové RAW koláčky

Božské koláče, které jsem si zamilovala a které vymyslela moje učitelka živé stravy Anna Hýžová. Opravdu luxusní záležitost pro slavnostní a výjimečné chvíle.

Anna Hýžová pro mě byla před několika lety jedna z těch, která mi otevřela oči a ukázala mi během jednodenního kurzu, co vše se dá v živé stravě vytvořit. Po jednom dnu jsem odjížděla s tím, že se mi otevřel nový ráj zdravých chutí a změnila jsem tak ze dne na den svoji závislost na mléčných produktech. Úplně mi přestaly chutnat, chybět a naučila jsem se vytvářet rostlinná mléka, sýry či jogurty a další neskutečné množství receptů. A to je i jeden z důvodů, proč celodenní kurzy pořádám já. Vím, že dokáží změnit mnoho, někdy i celý život….mě se to stalo:) Mrkněte tedy na moje kurzy a přijďte se inspirovat a ochutnat. Kurzy jsou vypsány zde: KURZY


Ingredience:

300 g slunečnice semínko
200 g kokosová mouka
30 g chia semínko
50 g ostropestřec semínko
4 lžíce medu
1 lžička kurkumy
1 lžíce perníkové kořeni Sonnentor a 1 lžička sušená bio pomerančové kůry
voda

Postup:

Umixujeme slunečnicové semínko, dáme do mísy, a přidáme ostatní ingredience (chia semínko umixujeme), vodu dle potřeby tak, aby vzniklo tužší, ale vláčné těsto. Necháme jej cca 20 min odležet. Připravíme si folii, na které těsto rozválíme a vykrajujeme koláče. Pokud se nám nechce koláčky vykrajovat, můžeme si tvořit z těsta kousky a rukou tvořit koláčky. Můžeme je plnit různými nádivkami a to například makovou nebo čokoládovou. A  nakonec je  můžete “zasněžit” kokosovou moukou.
V lednici je nechejte cca hodinu ztuhnout.

Čokoládová nádivka:

Ingredience:

Maková nádivka

Ingredience:

  • 250 g máku
  • 50 g semínka ostropestřce
  • 1 lžička kurkumy
  • 1 lžička skořice
  • 1 lžíce psyllia
  • med dle chuti (cca 2 lžíce)
  • voda na rozředění nádivky (cca 100 ml)

pb241331

MŮJ MIXÉR:

Protože se mě hodně lidí ptá, jak je to s mixéry a který mixér používám na svých kurzech a doma, tak jsem se rozhodla, že sepíšu svoji zkušenost a doporučení na mixér. Byla to dlouhá cesta a spousta hledání, než jsem našla toho pravého….:)

Článek k přečtení na mém blogu zde: Vše o mixéru, který používám na všech svých kurzech, videoreceptech a doma

Mixér můžete zakoupit v mém e-shopu a k němu si vybrat jednu z mých RAW kuchařek ZDARMA.

 

2016-12-18T19:33:32+00:00