Jeden z mých nejoblíbenějších RAW receptů, který prostě chutná každému :) Na mých kurzech většinou vyhrává jako TOP recept :)

Spodní vrstva

1,5 hrnku vlašských ořechů
3 lžíce  RAW a BIO kakaového prášku
1 hrnek datlí
0,1 dcl vody
4 lžíce kávy

Banánová vrstva

2 ks zralých banánů

Krém

1 hrnek BIO a  RAW kešu ořechů
2 lžíce BIO a RAW kokosového oleje
1 lžíce citrónové šťávy
6 ks – 10 ks datlí (dle chuti)
4 lžíce chia semínek
4 dcl vody
Skořice na posypání

Postup u spodní vrstvy:

Vlašské ořechy s dvěma lžícemi raw kakaového prášku rozmixujte na hladkou mouku a vložte do mísy. Dále pomixujte datle s vodou a 4 lžícemi kávy, tak aby vznikla hustá jemná datlová pasta. Vše pak smíchejte v míse a vytvořte lepivé těstíčko, které vložte do připravené mísy na tirawmisu. Hodí se skleněná obdélníková.

Na tuto vrstvu položte banány, které rozkrojíte podélně cca na 4 jemné plátky a vyskládejete celou další vrstvu banánem. Pro výraznější kávovou chuť můžete polít dalšími 4 lžícemi dobré kávy (uvařené na turka či v džezvě).

Postup u krému:

Všechny ingredience vložte do mixéru a mixujte do hladkého krémovitého hustějšího krému. Krém by měl mít sladko-kyselkavou chuť. Pokud jej budete chtít sladší, přidejte datle, pokud kyselejší, tak citronovou šťávu, a pokud hustější, přidejte chia semínka Vzniklý krém pak nalijte na banánovou vrstvu a posypte skořicí a vložte do mrazáku – cca na 2 – 3 hodiny.

Po vytažení z mrazáku nechejte tirawmisu trošku roztuhnout a poté nakrájejte na čtverečky nebo jen tak zanořte lžíci a užívejte si!

RAW tiramisu

Raw tiramisu

MŮJ MIXÉR:

Protože se mě hodně lidí ptá, jak je to s mixéry a který mixér používám na svých kurzech a doma, tak jsem se rozhodla, že sepíšu svoji zkušenost a doporučení na mixér. Byla to dlouhá cesta a spousta hledání, než jsem našla toho pravého….:)

Článek k přečtení na mém blogu zde:

Vše o mixéru, který používám na všech svých kurzech, videoreceptech a doma