Pojďme se podívat na to, z čeho nám vaří kosmetický průmysl. Ukáži Vám řešení, že to jde i jinak a hlavně poctivěji, přirozeněji a hlavně bez jakékoli chemie a bez toho aniž bychom poškozovali naši planetu.

Občas zavítám do “běžné drogerie” a omrknu, čím nás kosmetický průmysl opět obšťastnil. Vidím spoustu krásných barevných obalů s lákavými přírodními nápisy a obrázky ovoce, jungle, krásných žen a vodopádů. Z některých mám opravdu pocit, že by mohly být přírodní.

Ingrediencí je na těchto produktech napsáno tolik, že by to vydalo na román.

A věřte nebo ne, ani jedna jediná přírodní složka :) Omlouvám se, jedna tam je, a to je voda. Je napsaná na prvním místě, to znamená, že je jí v tom výrobku nejvíce, ale co mi udělá voda s pletí? Jakou výživu mi přinese? Žádnou!

Když se podíváte na obal a obsah většiny kosmetiky a prokoušete se celým tím chemickým románem, tak se dostanete až k parabenům. Většinou jich najdete v běžné kosmetice hned několik.
Parabeny jsou silně karcinogenní látky, vážně narušující hormonální systém, poškozující játra a ledviny. Závěr? Krásný obal, s lákavým názvem, plný zdraví nebezpečných látek. Výživa a účinek pro pleť nulový.Takže za co vlastně platím? Za iluzi? Za poškozené zdraví?

A co BIO certifikovaná kosmetika ?

Podle zákonů EU, je uváděno, že aby mohla být kosmetika uvedena jako BIO musí obsahovat 31 % BIO aktivních látek. V praxi to může třeba znamenat 30 % BIO složek, 50 % vody a 20 % chemie. I takto může vypadat BIO krém (více o krémech se dozvíte přímo od Petry ve spodní části článku).

A jak je to vlastně s krémy?

Krém vymyslel nějaký filuta, který chtěl hodně vydělat a myslím, že se mu to povedlo více než na jedničku.Mezi ženami (i muži) zavládlo doslova krémové šílenství.

Ale jak se vlastně krém vyrábí? Za co vlastně platím?

To jsou dvě otázky, na které se teď velmi zjednodušeně pokusím odpovědět. Krém se vyrábí z vody a oleje. Hydratační krémy obsahují kolem 70% vody. Nyní se logicky naskýtá odpověď, že dalších 30% jsou oleje. Ale je to tak?Voda a olej jsou dvě neslučitelné látky. Takže, abych z těchto dvou látek vytvořila krém, musím použít nějaké emulgátory a nejlépe syntetické, protože ty jsou velmi levné a já přeci potřebuji vydělat.To, že jsou to látky, které zrovna kvalitě pleti a mému zdraví neprospívají, je druhořadé. Emulgátorů je v krému kolem 20%.

Zbývá mi 10%. Že by konečně 10% na olej? Ne,ne, ne, nejsme u konce. Při výrobě byla použita voda (a ne málo vody), takže se to vše musí důkladně zakonzervovat, aby se to nekazilo. No, a když si přijdete koupit můj krém třeba za dva roky, pořád bude stejně krásný jako na počátku. Jako konzervanty se valné většině používají parabeny – silně karcinogenní látky, poškozující játra, ledviny a narušující hormonální systém. Ale svědomí výrobců je čisté! Použili pouze povolené množství, ani o tisícinu gramu víc.

Zamýšlel se někdy někdo nad tím, že pokožka je živý orgán?

Že je propustná a že mi všechny tyto látky vstoupí do těla? Co udělají parabeny za paseku v mém těle, když ten svůj oblíbený,krásně voňavý krém používám rok, 5, 10, 20, 30 let 2x denně?

Čich je velmi důležitý smysl a vůně prodávají. Tak vám to krásně navoním! Chemický průmysl mi nabízí nepřeberné množství vůní. Můžu mít cokoliv, na co si vzpomenu. Syntetické vůně obsahují ftaláty. To jsou látky, které silně narušují hormonální systém, mohou způsobovat neplodnost žen a hlavně mužů, mohou poškodit plod v těle matky. (Jsou studie, které dokazují přítomnost ftalátů v plodové vodě.)

Moc prostoru na oleje tedy už v této kosmetice nezbývá cca 5%! A protože výrobci kosmetiky potřebují v první řadě vydělat, tak použijíminerální olej (ve složení ho najdete pod názvem liquidum paraffinum). Že se vyrábí z ropy? Nevadí, je levný a promastí.

A aby vás ještě více nalákali na svůj úžasný krém, který zaručeně pleť omladí a zázračně vrásky vyhladí do měsíce, přidají nějaké vitamíny, výtažky, Q10, kaviáry nebo cokoliv, co zrovna letí. Teď zrovna frčí  arganový olej, tak vám ho tam dají. Co na tom, že je v tak malém množství, že je absolutně neúčinný, ale je tam a můžou to napsat na krabičku krásně velkým,lákavým písmem. Pojďme si to shrnout.

Za co tedy platím a jaká je účinnost toho zázračného krému?

Platím za vodu, krásný obal, reklamu a za spoustu chemie, která mé pleti nic nepřináší a poškozuje mé zdraví. POZOR! Toto se týká i drahých značkových krémů!

Nyní, když víte, jak se krém vyrábí a z čeho se skládá, Vás nepřekvapí tato informace:

Účinnost krému je maximálně 5%!

Kosmetika – MAAT

Moje dobrá kamarádka, kosmetička s dlouholetou praxí v oblasti aromaterapie, se rozhodla splnit si svůj sen a přinést na trh zcela čistou a ručně připravenou kosmetiku, kterou byste si mohli klidně namazat na chleba:)

Kosmetika Maat je určena všem,
kteří věří v léčivou a harmonizující moc přírody
a touží po zdravé kráse
bez chemických látek a jedů.

kosmetike_talire

Jelikož Petra za celou svoji kosmetickou praxi nenašla produkty, které by byly zcela čisté, tak se rozhodla, že to udělá po svém a velmi poctivě. A za to ji obdivuji a jsem vděčná.
A jak se stal z kosmetičky výrobce?

Petra vystudovala jsem Institut aromaterapie v Praze. Objevila tak kouzelný a magický svět vůní, jejich velkou sílu a účinek na tělo fyzické i psychické. Zde našla to, co hledala. Něco tajemného, něco mezi nebem a zemí, ale na druhou stranu podloženého výzkumy, chemickými vzorci, biologickými procesy.

Jako kosmetička hledala produkty, se kterými by ve své praxi mohla pracovat. Hledala kosmetiku, která by byla přírodní, účinná, nezatěžovala zdraví a byla šetrná k naší planetě a nebyla zbytečně předražená.

A léta hledání a zkoušení ji přivedly k výrobě vlastní aromaterapeutické kosmetiky, která je i nesmírně léčivá a věřte, že vás přitáhne přesně ta vůně, kterou právě teď vaše tělo a duše potřebuje.

Všechny výrobky prošly jejíma rukama, všechny je vyzkoušela v praxi, vypiplala je do nejmenších detailů, mazlila se s nimi, dala do nich svou lásku, své znalosti a hlubokou úctu k přírodě a Bohu.

Když jsem se s Petrou poprvé setkala obdivovala jsem její nádhernou vyhlazenou pleť. Nepoužívá žádné make-upy, tonery a cokoli čím by si k nádhernému vzhledu pleti dopomohla. Používá pouze svoji čistě přírodní kosmetiku. A vypadá prostě báječně:)

 Podívejte se na velmi zajímavý rozhovor s Petrou o kosmetice a o tom, jak se v tom všem vlastně vyznat:) Po shlédnutí vám bude ohledně přírodní kosmetiky jasno:)

S radostí tedy uvádím odkaz na její web a eshop, kde si můžete kosmetiku zakoupit.

62e7278111b6567a24f436d57570baa8