Jedna z nejdůležitějších věcí, kterou můžete udělat pro své zdraví a nádherný vzhled :) Já se na klystýry vždy těším:) 

Pokud bych ze všech věcí měla vybrat jednu nejdůležitější, řekla bych, že je to KLYSTÝR.

 • Je to levná záležitost, stojí kolem 200 – 300,- Kč a může Vám zachránit život :)
 • Pokud jste se přiotrávili jídlem, máte bolesti hlavy od dutin, cítíte se unavení, leniví, máte depresi, cítíte se převálcovaní, jak na vás leze nachlazení, nebo ať už je s vámi cokoli, klystýr Vás překvapí.
 • Pokud chcete začít s detoxikací, tak nejdříve pročistěte střevo, aby se mohlo to, co se uvolní dostat ven a nezahltilo vám to lymfu, krev a celý organismus.
 • Základem správného fungování celého organismu jsou čistá střeva. Hydrocolon terapie, klystýr, detoxikace organismu přírodními preparáty, to všechno jsou způsoby, jak zbavit střeva mnohaletých nánosů nečistoty, virů a bakterií.
 • Proč je kvalita našeho střeva tak důležitá? Víte, že ve střevech sídlí naše imunita? V jakém stavu máme střeva, tak se cítíme i vypadáme! Dokonce i kožní projevy jako jsou vyrážky a ekzémy mají původ ve střevě. Věděli jste, že průměrný člověk v sobě nosí asi 2 – 5 kg odpadní hmoty? Čím víc jste uvnitř zanesení, tím víc jste podráždění, deprimovaní a unavení. Nic vám tak rychle nepomůže zbavit se bolestí hlavy, ucpaných dutin, kožních problémů a dalších obtíží jako klystýr.
 • Vůči klystýru existuje mnoho předsudků a přitom je to něco, co nebolí, je rychlé a tak účinné! Zahoďte tedy všechny předsudky, které vůči klystýru máte a čtěte dál :) Já jsem měla také obavy, strachy, které pramenily z nevědomosti a mé fantazie a když jsem to poprvé vyzkoušela, tak jsem si říkala, proč jsem to nezačala dělat dřív! Proč jsem se nechala raději ukolébat svými někdy až hrůzostrašnými představami. Ale tak to prostě je a my všichni se učíme…..:)
 • Za prvé si uvědomte, že umýváte své auto, perete prádlo, svůj byt při úklidu převrátíte naruby, čistíte i palivové vstřikovače a trubičky ve vašem autě….není na čase abyste umyli i sebe? Kdy jste si naposledy vyčistili své potrubí? Nikdy? A vy se pak divíte, že jste bez energie a převálcovaní?

Co k očistě budete potřebovat:

 • klystýr s pytlíkem a hadičkou (zakoupíte kdekoli v lékárně nebo v našem Centru zdraví Brno)
 • alespoň 2 l filtrované vody o tělesné teplotě
 • trošku kokosového nebo olivového oleje k lubrikaci konce hadičky (zasunujete opravdu pidi kousek, tak nebojte:) )
 • záchod
 • 30 minut

Jak klystýr provádět:

 1. Pokud máte nový klystýr, tak jej několikrát vymyjte, abyste se zbavili plastových výparů.
 2. Zahřejte vodu na tělesnou teplotu. Já si vždy ohřeji reverzní osmózu, pokud nemáte takto filtrovanou vodu je dobré vodu z kohoutku převařit a pak počkat až bude mít tělesnou teplotu.
 3. Jakmile máte vodu připravenou, tak jí naplňte pytlík klystýru a připojte k němu hadičku. Nechte trochu vodu odtéci. Na konci trubičky máte malý uzávěr, kterým si můžete korigovat proud vody, takže jím upusťte tolik vody, abyste v trubičce ani klystýru neměli žádné vzduchové bublinky.
 4. Pověste pytlík na něco, co bude výš než vy. Já si pytlík s napuštěnou vodou a hadičkou pověsím vždy na žebříkové topení v koupelně nebo třeba použijte sušák či jiný způsob.
 5. Namažte konec hadičky olejem.
 6. Klekněte si na zem, zasuňte kousek hadičky do konečníku. Stačí 1 – 2 cm. Je to fakt pohodička:) Poté položte obličej na zem a zadek zvedněte do vzduchu. Aby Vám vše fungovalo musí být vaše zadní část výš než vaše břicho – viz. obrázek) a nádoba s vodou musí být výš než váš zadek :) Jinak vám to prostě nepoteče:)
 7. Jednu ruku mám vždy na kohoutku hadičky, kterým si reguluji tok vody.
 8. Když do vás začne proudit voda, budete nejdříve cítit silné nutkání utíkat na záchod, ale odolejte. Na chvilku přeruště přívod vody a počkejte a pak zase chviličku napouštějte. Pokud byste to ale nemohli vydržet, tak jednoduše vyjměte konec, skočte na záchod a vypusťte to a pokračujte dál. Klidně si pak znovu naplňte pytlík a zkuste do sebe dostat co nejvíce vody. Čím jste čistější tím to je jednoduší. Já si většinou udělám první klystýr, díky kterému se mi vyprázdní konec střeva a vše co je nejblíže a pak si udělám další a to už do sebe dostanu 1,5 – 2 l vody:) Poprvé jsem byla nadšená, když jsme do sebe dostala 1 dcl:)
 9. Když jste hotoví a máte v sobě vodu, tak ji nechejte vsakovat tak dlouho, jak jen můžete. Ležte nejdříve na pravém boku, pak chvilku na zádech a pak na levém boku. Dokonce můžete slyšet jak vámi voda protéká a dpstává se dál do záhybů. Někomu se dokonce daří si i zacvičit pár jógových pozic, někdo skáče nahoru a dolů. Důležité je, abyste vodu dostali, do co největšího množství záhybů a uvolnili usazeniny:)
 10. Až to nebudete moci vydržet, běžte nebo utíkejte na záchod a vypusťte to. Na záchodě zůstaňte, protože přijde několik vln, díky kterým se nádherně vyprázdníte. Můžete to být až 5 velkých hromad za půl hodiny.
 11. Když jste hotoví, vezměte si nějaká probiotika, abyste doplnili dobré bakterie ve střevech. Já používám veganská probiotika, která se dají sehnat v kapslích nebo prášku od firmy HealthForce. Používám je nejen po klystýrech, ale také na vytváření skvělých RAW sýrů, kefírů nebo jogurtů :)

Proč tedy klystýr aplikovat?

  Klystýr zdokonaluje trávení včetně jeho rychlosti.
  Zlepšuje krevní oběh nejen tlustého střeva, ale i orgánů celého trávicího systému.
  Zlepšuje trávení potravy, a také zlepšuje vylučování žaludečních šťáv a enzymů.
  Čisté střevo pracuje snadněji a díky tomu nevznikají nemoci z dlouholetých usazenin na jeho stěnách.
  Klystýr vypláchne zbytky jídel, které velmi často způsobují patologické změny střevní sliznice.
  Je to nejjednodušší a nejefektivnější metoda pro důkladné pročištění tlustého střeva.
  Provádění klystýru je jednoduché a bezpečné, pokud dodržíme základní pravidla.
  Díky klystýru se zlepší hydrartace pleti a zjemní se pokožka, zlepší se kvalita a lesk vlasů,
    zintenzivní se přívaly energie a radost ze života.

Zdravé tlusté střevo – životní úkol

Druh a kvalita potravy, kterou jíte, má obrovský význam. Dobrá výživa neregeneruje jen buňky a tkáně vašeho těla, ale ovlivňuje také vylučovací procesy, kterými se z Vašeho těla odstraňují odpadové a škodlivé látky, aby se zabránilo jejich rozkladu formou kvašení a hniloby.

Vyloučení nestrávené potravy a jiných odpadových látek je stejně důležité jako dobré trávení a správný příjem potravy, neboť v důsledku nahromaděné, nevyloučené stolice a odpadu, nevyhnutelně dochází k toximii – otravě krve.

V tlustém střevě se totiž nehromadí jen odpad z potravin, ale také miliony vysloužilých, odumřelých buněk. Tyto buňky jsou mrtvé bílkovinné látky, které jsou vysoce toxické jestliže kvasí nebo zahnívají. Jednoduše řečeno: tlusté střevo je čistička našeho těla. Je potřeba, aby byla pravidelně čištěna, aby nedocházelo k chorobám.

Zdraví tlustého střeva prospějete i občasným půstem a dlouhodobě pitím dostatku čisté vody

Jaké má tlusté střevo úkoly?

Jeden z úkolů první poloviny tlustého střeva je získání živin ze zbytků strávené potravy přicházející z tenkého střeva, které tenké střevo nemohlo vstřebat. Za tímto účelem se kašovitý obsah střeva odvodní a tekutina se předá s ostatními živinami stěnou střevní do krve. Takto získané živiny dopravují cévy střevní stěny do jater k dalšímu zpracování.

Jestliže stolice v tlustém střevě kvasí a zahnívá, přicházejí shora jmenované živiny do krve jako toxické substance. Co by bylo v normálním případě výživné, způsobuje teď toxemii – otravu krve.

Co můžu jíst před a po klystýru?

Před i po provedení klystýru (24 hodin) jezte minimální množství živočišných tuků, zvolte raději lehká jídla a poloviční porce. Ideální zeleninový salát, rýži, ovoce. Pijte čistou vodu, popř. fresh zeleninové a ovocné šťávy (nikoliv “džusy” z krabice).

Může klystýr narušit střevní mikroflóru?

Spolu s nestrávenými zbytky, parazity, viry a toxiny se samozřejmě z těla dostanou ven i bakterie, které pomáhají trávit zbytky potravin. Nicméně nikdy nevypláchnete bakterie všechny a ony se velmi rády množí. Takže během 24 hodin se běžná střevní mikroflóra obnoví.

Kdy je klystýr nevhodný?

Klystýr není vhodný pro těhotné ženy a při Crohnově chorobě střev, akutním zánětu střev, tuberkulóze, po operaci či nádorech střev.

Může být klystýr nepříjemný?

U běžného postupu se mohou vyskytnout lehce nepříjemné pocity – plnosti a potřeby na toaletu. Nic, co byste nedokázali prodýchat, popř. odezní při tom, když jde obsah ven.

Moje zkušenost z klystýry:

Když jsme si dělala poprvé klystýr, měla jsem strach, obavy a zdálo se mi, že to nezvládnu, že to prostě nedám:) Ale pojala jsem to jako rituál a to mi zůstalo dodnes. Zapálila jsem si v koupelně svíčky, vonnou tyčinku, nachystala na zem ručník, zapnula hudbu a pomalu krok za krokem vše vyzkoušela. Nejdříve jsem do sebe dostala tak asi 1 dcl vody a běžela na záchod, tak jsem si hned udělala další klystýr a povedlo se mi 0,5 l, pak jsem si udělala ještě dva za sebou a během tohoto se mi podařilo ze sebe dostat 2,5 kg čehosi, co ve mě bylo nahromaděného. Po klystýru jsem se cítila, jak znovuzrozená a hlavně, byla jsem na sebe hrdá, že jsem TO zvládla a že TO už umím a že jsem zase o krok blíž k zářivému zdraví:)

Klystýry jsem ze začátku dělala každý druhý den – cca 2 týdny a teď už dělám klystýry jednou za týden či 14 dní. Začala jsem zkoušet i skvělé zadržovací klystýry se zeleným ječmenem nebo třeba s kávou na očistu jater, ale o tom až někdy příště:)

Jednou za rok si vždy zajdu i na profesionální očistu střev. HYDROCOLONTERAPII, která je opět úplně v pohodě :)

A tohle video mě prostě tenkrát poprvé namotivovalo tak, že jsem do toho šla. Sice je šíleně americké, ale je i tak skvělé:) Má 7 minut….udělejte se čas:) 

A pokud potřebujete další motivaci, tak si kupte tuhle knihu: Tlusté střevo bez zácpy – Dr. Norman Walker

Ve svých knihách Dr. Walker prezentuje vynikající očistné účinky klystýru, přičemž problematice tlustého střeva věnoval samostatnou knihu Tlusté střevo bez zácpy.

A ještě zajímavé informace k probiotikům, které používám :  Fiendly Force probiotika

Tato potravinová probiotika neobsahují gluten ani mléko. Výrazně zlepšují trávení a vstřebávání živin. ProbiotikaFriendly Force firmy HealthForce jsou extra stabilní a obsahují silné živé organismy (obsahují 100 miliard živých probiotických kultur), které jsou odolné i vůči působení kyselin. Mají detoxikační účinek na tělo, protože zlepšují trávení a minimalizují tak toxické natráveniny. Probiotika jsou vyrobena pomocí technologií TruGanic ™ * a výsledný produkt je uchováván pomocí technologie EcoFresh Nutrient Lock™ **.

Jde o vysoce účinné, živé a plnohodnotné potravinové probiotika, které zvyšují sílu a nárůst zdraví. Živí se toxiny a detoxikují je, podporují trávení a zpracování živin. Vytváří živiny jako enzymy a neurotransmitery.

Probiotika (napomáhají zlepšit rovnováhu střevní mikroflóry)

 • Lactobacillus plantarum: napomáhá rovnováze v trávicím prostředí, pomáhá udržovat zdraví trávicího traktu, pomáhá proti nadýmání
 • Lactobacillus rhamnosus: napomáhá komfortu při zažívání, podporuje zdravou střevní mikroflóru, pomáhá zlepšovat obranyschopnost těla, stimuluje imunitní systém a podporuje odolnost organismu proti bakteriální kontaminaci
 • Lactobacillus bulgaricus: napomáhá udržovat zdravou střevní mikroflóru, podporuje obranyschopnost organismu
 • Streptokok thermophilus: stimuluje imunitní systém, posiluje imunitní systém v případě alergie,napomáhá k rovnováze v trávicí mikroflóře, pomáhá udržovat zdraví trávicí soustavy

Prebiotika (nestravitelné složky potravin, které podporují růst nebo aktivitu střevní mikroflóry a zlepšují tak zdravotní stav konzumenta)

 • kořen lopuchu: má diuretický efekt, snižuje úroveň cukru v krvi, vhodný pro diabetiky, napomáhá ke zdraví močového měchýře a jater

Probiotická ochrana

 • ibišek: pomáhá udržovat srdeční zdraví, podporuje kardiovaskulární systém, přispívá k normálnímu krevnímu tlaku, podporuje apetit, napomáhá při trávení

Jejich energie je: homeopatická • vibrační • magnetická

*100% TruGanic™: jedná se o nejčistší a nejryzejší technickou normu, která svou kvalitou výrazně překračuje pravidla organické výroby; během pěstování nebylo použito žádných pesticidů, jsou používány netoxické čistící činitele a přidané látky; eektromagnetická radiace zajišťuje kvalitu vzduchu a provádí aktuální kontroly čistoty.

**EcoFresh Nutrient Lock™: tmavé (jantarové) sklo s unikátním kovovým víčkem a pohlcovačem kyslíku chrání 100 % živin (vytváří vakuum); sklo je recyklovatelné, neuvolňuje nebezpečné plyny a je netoxické při rozkladu.

Pokud byste je chtěli zakoupit, tak můžete zde: www.vitalvibe.cz (najděte si buď formu v kapslích nebo v prášku)