I sýr můžete snadno připravit v raw variantě. Ukážeme si, jak na to za pomoci kešu.

Ingredience:

1 hrnek namočených BIO A RAW kešu oříšků
1 hrnek BIO a RAW konopných semínek
2 stroužky česneku
malý svazek kopru
sůl, pepř
šťáva z jednoho citronu

Postup:

Všechny ingredience vložíme do blenderu a mixujeme do hutné hmoty. Pokud by se hmota hodně lepila přidejte maličko vody, ale výsledná sýrová hmota by měla být tuhá a lepivá, takže pozor, ať nepřelijete. Vzniklou směs vložte buď do pytlíku na oříškové mléko nebo misky vyložené folií a nechejte v ledničce po dobu 12 hodin zaležet. Po vytažení z ledničky je možné sýr dozdobit posypáním sušenými nebo čerstvými bylinkami.

Raw kešu sýr

SÝROVÉ TAJEMSTVÍ:

Pokud byste chtěli docílit ještě výraznější sýrové chuti, tak přidejte 4 polévkové lžíce sušeného droždí. Toto droždí má skvělou oříškovo-sýrovou chuť a já ho miluju i samotné, navíc je jeden z nejbohatších přírodních zdrajů vitamínů skupiny B a můžete díky němu vykouzlit mnoho dresinků, pomazánek nebo ho jen tak nasypat na salát. Jak říká jeden můj kamarád, když nevíš co se salátem, nasypej do něho droždí:)

Více o mém nejoblíbenějším droždí si přečtěte zde: LAHŮDKOVÉ DROŽDÍ

Pokud byste si chtěli vytvořit zrající sýr, tak přidejte ke všem ingrediencím 1 čajovou lžičku probiotik a nechejte sýr po dobu 12 hodin při pokojové teplotě. Poté jej dejte do lednice a po dvou hodinách můžete sýr konzumovat :) Na sýry používám veganská probiotika od firmy HealtForce. Jsou skvělé i pro úpravu vašeho zažívání a můžete si je dát i do klystýru. Více informací o očistě střev najdete v mém článku zde: Klystýr jako rituál.

Více o těchto probioticích se dočtete zde: VEGANSKÁ PROBIOTIKA

MŮJ MIXÉR:

Protože se mě hodně lidí ptá, jak je to s mixéry a který mixér používám na svých kurzech a doma, tak jsem se rozhodla, že sepíšu svoji zkušenost a doporučení na mixér. Byla to dlouhá cesta a spousta hledání, než jsem našla toho pravého….:)

Článek k přečtení na mém blogu zde:

Vše o mixéru, který používám na všech svých kurzech, videoreceptech a doma