Lámaná RAW čokoláda

Miluju tento recept na lámanou čokoládu, a tak jsem ho před nějakou dobou natočila. Vy jste jej začali zkoušet a šířit dál. Videorecept má teď více než sto tisíc zhlédnutí! Začali jste čokoládu vyrábět a dokonce ji rozdávat i jako dárek. 

Recept jsem od té doby vyladila tak, že vám teď vyjde přesně na tvar plechu do trouby a vyrobíte si tak čokoládu o minimálně 640 gramech. Na 645 gramů čokolády potřebujete jen 125 gramů kakaového másla a 80 gramů kakaového prášku. Další ingredience už najdete přímo v receptu.

Strhla se čokoládová vlna a pak tsunami. A já si řekla, že to má smysl. Že začneme lámanou čokoládu vyrábět a budeme inspirovat další a další.

Protože když ochutnáte, zaručuju vám, že si začnete svoji čokoládu vyrábět i doma a do tvoření svých vlastních receptur se zamilujete. 

Navíc jsme připravili výhodný balíček se všemi surovinami, které potřebujete k výrobě. S kódem LOVE vás čeká ještě speciální 7% sleva na první objednávku :-)

Lámaná RAW čokoláda

Course: Dezerty, ReceptyCuisine: RAW, vegan

Ingredience

Postup

  • Rozehřejte kakaové máslo ve vodní lázni.
  • Jakmile je kakaové máslo roztavené, přidejte kakaový prášek a sůl.
  • Mícháním vytvořte tekutou čokoládu.
  • Položte na plech pečící papír a nalijte na něj celý objem čokolády tak, aby se rozprostřela na většinu plechu.
  • Nasypte na čokoládu pokrájené kešu, nasekané datle, rozinky, drcené kakaové boby (budou v čokoládě krásně křupat), či jiné ingredience, které máte rádi. Vyzkoušet můžete i lyofilizované ovoce. Případně i čerstvé, pokud budete čokoládu jíst hned.
  • Nechte čokoládu zhruba 15 minut ztuhnout v chladu.
  • Čokoládu nalámejte. Uchovávejte ideálně ve skleněné nádobě v lednici.

Video

Poznámky

  • TIP: Čokoláda může být i nádherným dárkem. Díky kakaovému máslu se vám v pokojové teplotě nerozteče. Zabalit ji můžete buď vcelku nebo ji nalámejte a dejte do nějaké pěkné sklenice. Čokoládu jsme začali i vyrábět a můžete si ji tak objednat hotovou. Více informací najdete na loveofraw.cz/lamana-cokolada/
  • INSPIRACE: Místo datlí, kakaových drcených bobů a kešu můžete použít cokoli, co máte v čokoládě rádi vy. Skvělá je i s lískovými ořechy, mandlemi, strouhaným kokosem, skořicí, rozinkami, arašídy prostě s čímkoli. Kombinaci, kterou vidíte v receptu, máme ale nejraději.
  • BALÍČEK PRO VÝROBU: S Vitalvibe jsme speciálně pro vás připravili výhodný balíček se vším, co pro výrobu lámané čokolády potřebujete. Pokud u Vitalvibe nakupujete poprvé, použijte v pokladně kupón LOVE pro 7% slevu. :-)

Další recepty na lámanou čokoládu

E-book ZDARMA: Čokoláda a rituální kakao

Stáhněte si 72 stránkový e-book o čokoládě a kakau, ve kterém vás naučím, jak si připravovat kakaové elixíry a vlastní čokoládu v té nejvýživnější podobě.

Nejprodávanější na Love of Raw

2023-12-04T19:34:14+01:00
Přejít nahoru