SROVNÁNÍ vysokorychlostních mixérů: Omniblend x Vitamix – videa a tabulka parametrů

Omniblend a Vitamix jsou trošku jako mixérová dvojčata, akorát Vitamix je několikanásobně dražší. Často se mě ptáte, jak je to možné, když mají defakto stejné parametry a vypadají stejně.

Vytvořila jsem srovnávací tabulku, natočili jsme videa, kde uvidíte oba mixéry při práci a jejich výsledky, a taky jsem sepsala odpovědi na vaše nejčastější dotazy.

Proč nabízím Omniblend

Značku Omniblend nabízím už více než 7 let a mám s ní tak dobré zkušenosti, že jsem se pustila do prodeje těchto úžasných mixérů. Věřte, že kdybych nebyla lektorkou živé stravy a doma bych nemixovala každý den mnohokrát, tak bych neměla tolik zkušeností a ani bych se do prodeje elektroniky v této době nepouštěla.

Vždyť mixérů je tolik a na internetu najdete mnoho nabídek. Ale mě k tomu dovedla mnoholetá zkušenost s těmito stroji a hlavně velká vášeň, radost a naplnění, který mi celý projekt Love of Raw dává.

Dělám toho mnoho jen tak, z čisté radosti a touhy ukázat lidem, že jsou některé věci, které fungují a mě opravdu baví vám pomáhat. Ať už je to v podobě inspirace ve videoreceptech, kterých jsem natočila více než 300, ve svých knihách, online kurzech, živých workshopech, přednáškách či příspěvcích na facebooku nebo instagramu.

A tak k nákupu mixéru Omniblend z edice Love of Raw neustále přidávám drobné inovace jako třeba:

 1. K nákupu mixéru Omniblend získáte můj kompletní online kurz RAW FOOD v hodnotě 2990,- Kč a online kurz ZELENÝCH POTRAVIN v hodnotě 1490,- Kč zdarma.
 2. K nákupu dále dostanete tištěnou knihu Vše o dokonalém mixování. Poslala jsem ji alespoň jako ebook zpětně i všem, kdo už si mixér zakoupili dřív.
 3. Za nákup každého mixéru vysazuji společně s Lesy Brno a.s strom. A to i za všechny objednávky zpětně. Takže díky vám bude příroda o strom bohatější. O celém projektu si můžete přečíst zde: STROM ZA MIXÉR
 4. Mixéry mi dodává přímo výrobce firma JTC, která je na trhu více jak 30 let a která mi vytvořila design mixéru Omniblend na míru. Na mixéru tedy najdete povzbuzující afirmaci, která vám bude připomínat, že nikdy není pozdě na změnu čehokoli. Dále je na něm moje logo, které je zároveň i kosmogramem vytvořeným úžasnou výtvarnicí paní Lockerovou. Tento kosmogram pak podporuje návrat k přirozenému stravování s původními surovinami v co největší čistotě.
 5. Mixér vám přijde ve speciální krabici, kterou jsme společně s mým mužem Honzou navrhli. Nechte se překvapit.
 6. Záruka na celý mixér a to na jeho všechny části je 7 let. Tato záruka platí nejen do domácností, ale i do profesionálního provozu.
 7. Nechala jsem také na Bali vyrobit dřevěná šťouchadla k mixéru.
 8. Občas také někomu věnuji mixér zdarma. Prostě jen tak. Když cítím, že někdo potřebuje podpořit a pomoci. Už několikrát jsme to udělala. A udělám to moc ráda znovu. Moc ráda totiž některým zázrakům pomáhám. A tak sledujte facebook Love of Raw, kde občas vyhlásím soutež o mixér nebo prostě mixér pošlu někomu jako překvapení.
 9. Do budoucna chystám s JTC i nové barevné provedení, které by bylo unikátní pro Omniblend mixéry z edice Love of Raw. Zatím ladíme možnost barev a samozřejmě to vyžaduje i větší investici, takže uvidíme, kdy se nám to podaří realizovat. Těšit se můžete do budoucna třeba na krémovou či kapučínovou barvu. Možná bude i luxusní stříbrná či nějaká jemně pastelová nebo čokoládová.
 10. A nejrůznější novinky vymýšlím dál a dál, jelikož mě to takhle baví naprosto nejvíc. A pak je radost, když se ta má radost ke mně ještě jednou vrací v podobě úžasných referencí. Reference k mixérům najdete tady: REFERENCE

Tvar nádoby, postavení nožů, počet otáček… to vše je důležité při výběru mixéru:) … a pak taky zkušenost 

blank   

Celé mi to dává smysl a když vidím, jak ze stovek lidí jsou najednou tisíce, tak si říkám, že jsem na správném místě.

Vždy vám předávám to, co mi dokonale funguje, co mám do hloubky prověřené a v čem mám velkou zkušenost a co žijeme ve svém životě s mojí celou rodinou. Moje vášeň totiž pokračuje dál skrze rodinnou firmu Vitalvibe, kterou založil můj muž a která se zabývá životadárnými potravinami v té nejčistější a nejvyšší kvalitě. Milujeme naše těla a to, když jim můžeme dát to nejlepší a skutečně je každým soustem vyživovat.

Můj osobní příběh o Vitalvibe si můžete přečíst na blogu.

Jak to začalo. Nejdřív jsem nabízela jen Vitamix.

Na začátku své praxe jsem měla možnost používat mixér Vitamix. Byl po dlouhé době jediný, který mi vyhovoval. Vše bylo dokonalé. Po čase jsme se rozhodli, že bychom mohli mixéry nabízet a začal velký průzkum. V rámci něho jsem měla možnost vyzkoušet mnoho strojů, ale nebyla jsem spokojená. Takže jsme nejdříve v rámci naší firmy společně s tátou (v té době jsem ještě neměla Love of Raw ) začali nabízet Vitamix. Ten je ale kvůli ceně pro mnoho lidí nedostupný, a tak jsme našli jeho dvojče. Nejdříve jsem nevěřila a říkala jsem si, že není možné aby mixoval stejně. A on mixoval. A tak začala cesta s Omniblendem.

Vzhledem k tomu, že jsme defakto neřešili žádné reklamace, tak nám přišla kombinace toho, že máme možnost nabízet lidem, tak kvalitní mixér, jako naprosto zázračná a ještě k tomu za třetinonou cenu.  Náš záměr byl najít mixér, který bude vysoce kvalitní, dostupný cenově a bezproblémový. A tak se stalo. A proto nabízím Omniblend.

Jsou to dvojčata.

blank blank

Tabulka k porovnání Omniblend I, Omniblend V, Vitamix A2500, Vitamix A3500

blank

Proč nenabízím Omniblend V? A v čem se Omniblend I a Omniblend V liší?

Omniblend V jsem jednu dobu nabízela, ale bohužel mě prakticky nepřesvědčilo displejové ovládání. Omniblend V se tedy liší pouze způsobem ovládání jinak jsou ostatní parametry zachovány.

Ovládání u Omniblendu I je pro mě lepší v tom, že si můžete jednoduše volíte rychlost otáček otočným kolečkem, takže během sekundy si uberete či přidáte rychlost a to vám displejové ovládání neumožní. U displejového ovládání si můžete zvolit ze 3 rychlostí a také časů. Prostě kolečko je kolečko a jednoduchost pro mě jednoznačně vítězí.

Proč nenabízím 1,5 litrovou nádobu k mixéru Omniblend?

Někteří prodejci nabízejí Omniblend i s 1,5 litrovovou nádobou. Dle mé zkušenosti je

 1. 2 litrová nádoba lepší svým tvarem. Je naprosto identická jako 2 l nádoba od Vitamixu a to tak, že nádobu Omniblendu můžete použít na tělo Vitamixu a naopak. Kdysi se mi to stalo na kurzu, kde jsme mixovali na Vitamixu i Omniblendu a nevšimly jsme si, že jsme si nádoby vyměnily.
 2. Pokud byste chtěli menší nádobu z hlediska možnosti používat menší množství mixovaných surovin, tak v tomto moc rozdíl není. Nádoby jsou ve spodní části stejně široké, takže tohle tím nevyřešíte.

Když je Omniblend tak vyjimečný, tak proč jej neprodávají velké firmy?

Na trhu je velká nabídka mixérů a vyznat se v nich není úplně snadné. Takže velké firmy vzhledem k obsáhlosti své nabídky nestihnou do hloubky prozkoumávat všechny mixéry a volí ty, které jsou jednoduše dostupné přes nejrůznější distributory. Omniblend od firmy JTC nabízí v ČR několik menších distributorů a velké firmy jako třeba Alza je zatím nevozí.

Každopádně sama jsem zkoušela spoustu mixérů se zajímavými a srovnatelelnými paramatry s Omniblendem a Vitamixem a měla jsem špatnou zkušenost. Ono totiž nejde jen o parametry, ale také o tvar a postavení nožů, tvar nádoby a množství otáček. To vše má Omniblend i Vitramix naprosto luxusní a propracované. Proto se vám na nich pracuje tak moc dobře.

Kdo řeší servis mixérů a případné reklamace?

V případě, že by se s mixérem cokoli dělo, stačí vyplnit formulář na mém webu a do druhého de se vám ozve milý pán z velké servisní společnosti MINIX SERVIS s.r.o, která pro mě řeší případné potřebné opravy mixérů. Jelikož je reklamací méně než minimum, tak vyřešení čehokoli je opravdu rychlé. Většinou do pár dnů. Někdy stačí jen zaslat náhradní součástku a vše je vyřešeno. Za 5 let jsem například řešila problém s motorem mixéru jen jednou.

Je mixér Omniblend určený do profesionálního provozu restaurace?

Mixér Omniblend je svým výkonem, parametry a schopnostmi právě určený do profesionálního provozu. Již několik fresh bister, školek, RAW barů a dokonce už i nemocnic tento mixér používají a jsou naprosto spokojení. Dle zákona se dává záruka při koupi mixéru na firmu jen na 1 rok, ale já jsem i v tomto případě nechala záruku 7 let.

Je možné v něm mixovat horké polévky či nápoje?

Mixér Omniblend je samozřejmě určen i na jinou než raw a veganskou stravu. Za těch 5 let jsem se nesetkala s něčím, co by nerozmixoval. Pokud jde o horké tekutiny, tak je potřeba si dát jen pozor. Pokud byste do mixéru nalili vřelou tekutinu, zakryli nádobu víkem, tak se může díky páře vytvořit podtlak. Pokud byste pak začali mixovat a víko silně nedrželi, může vám kapalina vytéct a vy se můžete opařit. To se týká všech mixérů. Nejlepší je nechat tekutinu trošku vychladnout. Nádoba je z vysoce odolného BPA free plastu, takže teplé tekutiny nejsou problém.

Rozhodli jste se přeci jen pro Vitamix? Koupíte ho například na Vitalvibe

Srovnávací videa – Omnniblend x Vitamix 

Letos jsme se rozhodli, že natočíme kromě videoreceptů i videa, na kterých uvidíte, jak mixér Omniblend a Vitamix mixují. Sledovali jsme to, jak budou suroviny rozmixované, jaká bude konzistence, jemnost a hladkost jednotlivých surovin a zjistili jsme znovu, že mixéry opravdu mixují stejně.

U celerové šťávy jsme bohužel nezvážili celery a až na videu jsme zjistili, že u Vitamixu je větší kus celeru, takže tento test vyšel tak, že u Vitamixu je více šťávy, ale chtěli jsme být čestní a ukázat vám to tak, jak to vyšlo.

Test s citrónem

Test s řapíkatým celerem

Test s pohankou

Objednejte si mixér Omniblend I z edice Love of Raw

2021-02-03T16:54:58+01:00
Přejít nahoru